У Харкові готові супроводжувати роботодавців та людей з інвалідністю на всіх етапах працевлаштування

У Харкові готові супроводжувати роботодавців та людей з інвалідністю на всіх етапах працевлаштування. харків, експертна група, працевлаштування, роботодавець, інвалідність, person, clothing, man, woman, people, wheelchair, group, footwear, crowd, hall. A group of people sitting in front of a crowd

У Харкові готові супроводжувати роботодавців та людей з інвалідністю на всіх етапах працевлаштування. харків, експертна група, працевлаштування, роботодавець, інвалідність

У Харкові готові створити групу експертів, до якої увійшли б люди з особливими потребами, надавати допомогу роботодавцям в організації робочих місць для людей з інвалідністю й допомагати обом сторонам проходити всі етапи працевлаштування.

Створити таку експертну групу запропонувала заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан під час Всеукраїнського форуму «Бізнес в Україні: перспективи інклюзивного працевлаштування», який проходить у Харкові.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, члени групи могли б відвідувати різні підприємства і пропонувати, як організувати робочі місця для особливих людей.

«Люди з інвалідністю повинні себе реалізувати. Вони будуть розуміти свої можливості і вимоги до себе, а колектив буде розуміти цю людину і робити все, щоб вона швидше адаптувалася. У багатьох випадках такі люди є прикладом для молоді. Коли плавець без рук стає олімпійським чемпіоном, а молодий хлопець стоїть і думає, стрибнути йому в прохолодну воду чи ні, це приклад. Так що є пропозиція «стрибнути» в цю воду, і я побажаю всім «плисти» і продовжувати робити Харків доступним і комфортним містом для всіх», – зазначила віце-мер.

У свою чергу віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова повідомила, що її колеги готові надавати роботодавцям допомогу в пошуку співробітників з числа людей з обмеженими можливостями, консультувати щодо того, як правильно створити для них робоче місце, допомагати адаптуватися особливим людям на новій роботі, супроводжувати їх перший час, а також готові навчати колективи толерантного ставлення до нових колег. Віце-президент «Креавіти» зазначила, що в місті почав працювати перший сайт з пошуку роботи для людей з інвалідністю. Такі люди повинні відчувати економічну незалежність, мати можливість розвиватися самим і допомагати своїм сім’ям.

«У 15 років я отримала травму. Тоді мої батьки і друзі сказали – ти така ж, як всі, повинна реалізувати себе. А що значить реалізувати себе в житті? Це бути щасливою людиною. Зараз у мене дві вищі освіти, я керівник громадської організації, член виконавчого комітету міської ради. Ми займалися логістикою і піаром сьогоднішнього заходу і можемо це робити на ваших підприємствах. Ми розуміємо, як складно знайти роботу. Перша причина – це відсутність толерантності, друга, що роботодавці не створюють спеціальні умови праці, а третя – їх страх перед зобов’язаннями», – сказала на форумі Олена Шингарьова.

Зазначимо, що в Харкові приділяється особлива увага питанням доступності для людей з обмеженими можливостями. У місті працюють інватаксі, автобуси для школярів з інвалідністю. У метро створюють сигнальні стрічки, на нових станціях встановлюють спеціальні ліфти, організовують супровід людей з інвалідністю. Групи людей з обмеженими можливостями інспектують транспорт, аптеки, суди та інші організації. За кошти міського бюджету встановлюють нові світлофори зі звуковим сигналом, розробили власного виробництва трамвай, який адаптований для особливих людей, побудували доступні центри адміністративних і соціальних послуг «Прозорі офіси», Регіональний центр послуг, навчають персонал установ жестовій мові. Крім того, у різних служб – у поліції, рятувальників, швидкої допомоги – є бази даних з іменами, адресами і основними проблемами людей з обмеженими можливостями. Це означає, що люди, які не чують, і люди з проблемами мовлення можуть відправити їм смс, і служба приїде до них на допомогу.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*