Як діти з вадами слуху обирали професію?

Як діти з вадами слуху обирали професію?. новомиргород, вади слуху, професія, профорієнтаційний захід, центр зайнятості, person, smile, clothing, group, wall, jeans, human face, posing, standing, people. Reece Noi et al. posing for a photo

Як діти з вадами слуху обирали професію?. новомиргород, вади слуху, професія, профорієнтаційний захід, центр зайнятості

Щорічно у вересні відзначається Міжнародний день глухих. У цей день світова спільнота згадує про потреби людей з проблемами слуху. Для фахівців Новомиргородського районного центру зайнятості вже стало доброю традицією разом з педагогічними працівниками загальноосвітньої школи-інтернат для глухих дітей проводити різнопланові профорієнтаційні заходи.

Так, днями для учнів 11 класу цієї школи відбувся урок «Світ професій», змістом якого стало ознайомлення школярів зі світом професій та спрямування їх на правильний вибір професійного майбутнього. Атмосферу для повного взаєморозуміння допомагали створити заступник директора з виховної роботи Юлія Степанова та педагог-організатор Олександр Помпа.

Під час профорієнтаційного уроку школярі ознайомилися з формулою вибору професії «Хочу. Можу. Треба» та з критеріями, які потрібно враховувати під час вибору сфери професійної діяльності. Крім цього, учні дізналися про послуги, які надає служба зайнятості, у т. ч. інноваційні, її можливості щодо сприяння працевлаштуванню молоді. Школярі ознайомилися з аспектами, які впливають на вибір професії, розглянули помилки при виборі професії, навчилися складати власний професійний план.

Ю. Степанова говорить: «Під час проведення заходу приємно бачити не тільки допитливі очі вихованців, але і їхнє бажання активно обговорювати побачене у відео-презентації, висловити свої думки, бачення, розповісти про вже обрану професію своєю мовою».

На завершення заходу усі охочі отримали практичні поради щодо вибору професії у відповідності до власних вподобань, нахилів та здібностей та визначали професійну спрямованість шляхом проходження експрес-тестування.

У той час, коли учні будували плани на професійне майбутнє, їхні вчителі отримали рекомендації щодо здійснення профорієнтаційної роботи зі шкільною молоддю різного віку.

В. Удовицька, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Новомиргородського районного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*