У Новоукраїнці відбулась ділова зустріч – результат – двоє матимуть роботу

У Новоукраїнці відбулась ділова зустріч – результат – двоє матимуть роботу. новоукраїнка, працевлаштування, центр зайнятості, інвалід, інвалідність, indoor, wall, table, desk, classroom, furniture, book, person, computer, library. A person sitting at a table

У Новоукраїнському районному центрі зайнятості відбулась ділова зустріч, змістове наповнення якої обумовлене питанням підвищення рівня зайнятості та конкурентоспроможності на ринку праці громадян з інвалідністю та учасників АТО. До участі в заході запрошені представники роботодавців (ТОВ «Лан». ПАФ «Глодоси», ПАФ «Ульянова», ТОВ ім. Фрунзе) та соціальних партнерів, які опікуються даною категорією громадян.

Тетяна Огородня, директор районного центру зайнятості, ознайомила присутніх зі станом ринку праці району, із соціальними послугами державної служби зайнятості, зокрема у напрямку забезпечення зайнятості людей з інвалідністю, нормативно-правовим регулюванням у сфері працевлаштування людей з інвалідністю.

Т. Огородня зазначила, що для фахівців центру зайнятості є справою честі допомогти знайти роботу саме тим громадянам, які найбільше її потребують. Також поінформувала учасників зустрічі про можливості державної служби зайнятості з питань підвищення конкурентоспроможності інвалідів на ринку праці, зокрема шляхом організації професійного навчання, працевлаштування з наданням дотацій за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, зупинилась на причинах, що ускладнюють працевлаштування осіб з інвалідністю в сучасних умовах ринку праці.

Увагу присутніх також акцентовано на тому, що особливе значення у розв’язанні проблем зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями має налагоджена результативна співпраця з роботодавцями. Адже саме від розуміння керівників підприємств соціальної важливості забезпечення людей з інвалідністю роботою залежить створення для них робочих місць, належних умов праці та її оплати тощо.

У контексті вищезазначених питань В. Бокало, начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості, зупинився на механізмах стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, у тому числі й інвалідів, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Крім цього, він поінформував учасників заходу про можливість створення спеціальних робочих місць для осіб з обмеженими фізичними можливостями за рахунок Фонду соціального страхування інвалідів, акцентуючи їхню увагу на тому, що законодавством України встановлено 4-відсоткову квоту для роботодавців на працевлаштування інвалідів та на необхідності своєчасного подання вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями та підвищення їхньої змістової якості.

На завершення ділової зустрічі її учасники відмітили важливість винесеного на порядок денний питання та виробили рекомендації, які сприятимуть підвищенню рівня зайнятості осіб з інвалідністю, учасників антитерористичної операції та ефективному працевлаштуванню осіб даної категорії. Домовилися про працевлаштування у березні місяці поточного року двох громадян зазначеної категорії на ПАФ «Ульянова», ТОВ «Лан» за професіями вагара та охоронника.

В. Бокало, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новоукраїнського районного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*