Удосконалення співробітництва щодо соціального захисту осіб з інвалідністю

Удосконалення співробітництва щодо соціального захисту осіб з інвалідністю. інвалідністю, інвалідів, person, indoor, table, wall, group, woman, people, clothing, office building, scene. A group of people sitting at a table

_1_21_5_987747521У Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу, у ході якого йшлося про удосконалення співробітництва щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.

Серед учасників – представники управління соціального захисту населення міської ради, районної державної адміністрації, територіальних центрів надання соціальних послуг, міської організації об’єднання інвалідів, роботодавці та інші соціальні партнери, що опікуються проблемами осіб з інвалідністю. Під час заходу обговорювалося, зокрема, питання сприяння працевлаштуванню громадян з інвалідністю.

Відкрила захід Людмила Компанієць, директор міськрайонного центру зайнятості, яка зазначила: «Згідно з Конституцією України кожному громадянинові гарантоване право на працю, вільне обрання професії та можливості заробляти собі на життя працею. Тож активна соціальна політика в державі, а також ефективна взаємодія соціальних партнерів щодо сприяння зайнятості осіб з інвалідністю покликані забезпечити добробут зазначеної категорії громадян».

Л. Компанієць поінформувала присутніх про соціальні послуги, що надає державна служба особам з обмеженою працездатністю, та результати діяльності центру зайнятості щодо сприяння їм у працевлаштуванні.

За словами директора, людям з інвалідністю важко на рівних конкурувати на ринку праці. На жаль, поки ще не стала нормою ситуація, коли вони працюють на звичайних підприємствах. Здебільшого це пов’язано з існуючими стереотипами стосовно інвалідів.

Таким чином, професійна та трудова реабілітації громадян зазначеної категорії належать до найважливіших проблем, що потребують спільної результативної взаємодії, насамперед, з роботодавцями, в їх розв’язанні. Адже саме від розуміння керівників підприємств соціальної значимості забезпечення цих громадян роботою залежить створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці.

Під час засідання обговорювалися й інші питання стосовно соціального обслуговування інвалідів, у т.ч. з числа учасників бойових дій у зоні АТО.

На завершення заходу, його учасниками визначено напрямки взаємодії всіх зацікавлених сторін, спрямованих, зокрема, на покращення якості робочих місць для інвалідів, забезпечення належних умов праці, гідної заробітної плати ін.

В. Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янського міськрайонного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*