Як створюють хустини від українських митців з інвалідністю, які носить перша леді Франції (ВІДЕО)

Як створюють хустини від українських митців з інвалідністю, які носить перша леді Франції (ВІДЕО). ательє lady di, митець, проєкт, хустина, інвалідність

Завдяки ідеї львівських майстринь створюють шовкові хустини від українців з інвалідністю, які носять перша леді Франції та спікерка Сейму Латвії.

Про проєкт, який підтримує митців з інвалідністю, розповідає ШоТам.

Андріана щаслива, бо незабаром її картина перетвориться на унікальну річ. Як і багато інших малюнків дівчини, ця картина стане принтом для стильної хустки, яку носитимуть в усьому світі! А частина грошей з її продажу піде на ЗСУ.

А все завдяки Ярині та Ірині, засновницям першого в Україні інклюзивного ательє Lady Di. Вони створюють хустини із картинами українців з інвалідністю.

«У мене є сестра з інвалідністю, тому я з дитинства знаю, що будь-яка людина хоче реалізовувати свої таланти, відчувати себе потрібною», — Ярина Янчак, співзасновниця ательє Lady Di.

Почали Ярина та Ірина зі співпраці з жінками, які вишивали бісером. На основі їхньої вишивки дівчата створили свою першу колекцію суконь. А потім заснували власний бренд, аби допомогти митцям з інвалідністю.

Андріанка стала першою художницею ательє. Вона вклала чимало зусиль у розвиток бренду. З часом до Lady Di долучилися й інші автори.

«Найбільше мені подобається графічний малюнок, різні абстракції, орнаменти. Lady Di пропонують мені робити ескізи хустин на різні теми», — Ярина, художниця.

Ательє не зупинив навіть повномасштабний наступ росіян. Уже 5 березня 2022 вони отримали замовлення і продовжили працювати.

«Ми відновили абсолютно нашу роботу, наші швеї працювали на допомогу армії, ми приймали переселенців, відшивали для них, що було в потребі», — Ірина Ляховенко, співзасновниця ательє Lady Di.

Нині в ательє понад 20 людей створюють хустки, ще 15 — малюють для них принти. Ці шовкові хустинки носять не лише в Україні, а й в інших країнах Європи, а ще в Канаді та Малайзії.

Їх помічали на плечах першої леді Франції та спікерки Сейму Латвії. Виручених коштів вистачає не лише на підтримку митців, а й на донати для ЗСУ.

«Я хочу подякувати їм за те, що вони нас захищають», — Андріана Чухній, художниця

«Навколо нашої ідеї ми об’єднали велику кількість хороших людей. Ми дуже віримо в цю ідею, і давайте разом розмалюємо цей світ добром!», — кажуть співзасновниці проєкту.

Марина Конопльова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*