Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю

Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю. житомирщина, круглий стіл, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, person, indoor, table, people, clothing, group, woman, ceiling, man, scene. A group of people sitting at a table

Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю. житомирщина, круглий стіл, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідністьТакі дані були озвучені під час круглого столу «Працевлаштування осіб з інвалідністю: актуальні проблеми та стратегія їх розв’язання в 2018 році», який відбувся в обласному центрі зайнятості. Так, за 11 місяців 2017 року на Житомирщині за сприяння служби зайнятості отримали роботу 712 людей з обмеженими фізичними можливостями. Більше працевлаштованих осіб з інвалідністю – у Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій, Хмельницькій і Полтавській.

Обговорення актуальних питань забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю на Житомирщині відбулося за участі заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович, заступника голови – керівника апарату Житомирської обласної державної адміністрації Олексія Ясюнецького, директора Житомирського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів Ярослава Возного, директора обласного центру зайнятості Галини Корінної, керівників підприємств, навчальних закладів та соціальних партнерів.

Як повідомила учасникам зібрання Г.Корінна, кількість звернень людей з інвалідністю до служби зайнятості щорічно зростає. Якщо у 2006 році звернулось 792 особи з вадами здоров’я, то за 11 місяців 2017 року допомоги у працевлаштуванні потребували майже вчетверо більше таких клієнтів – 3003 особи. Питання реалізації людьми з обмеженими можливостями свого права на працю набуло ще більшої актуальності в останні роки, у зв’язку з проведенням антитерористичної операції.

– Події на Сході країни додали в області 629 інвалідів війни, а більше 900 наших земляків було поранено – поінформувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Світлана Бойм. – Ми маємо дбати про долю людей, які в сучасних умовах стали інвалідами. Питання професійної їх адаптації надзвичайно важливе. Вона розповіла, що відповідно до прийнятої у 2015 році постанови Кабінету Міністрів, яка передбачає організацію соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції за кошти Державного бюджету, впродовж двох років 833 бійці в області пройшли навчання на курсах водіїв. Ще близько 370 пройдуть таке навчання до кінця нинішнього року. Окрім водіїв, учасники АТО проходили підвищення кваліфікації на курсах іноземних мов. Наразі маємо військовослужбовців, які після вдосконалення знань англійської мови, супроводжують нині іноземні делегації, зокрема ООН. С.Бойм також зазначила, що зараз вивчаються можливості вищих навчальних закладів Житомира щодо розширення спеціальностей для професійної адаптації колишніх бійців.

Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю. житомирщина, круглий стіл, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність– Працівник з інвалідністю – не є тягарем для підприємства – каже в.о. голови правління ЗАТ «Житомирські ласощі» Олександр Рогаль. – Людям, які прагнуть реалізуватись у трудовому житті, ми йдемо назустріч і створюємо відповідні умови як на робочому місці, так і щодо графіку роботи. Разом з тим, хотілося, щоб держава, надаючи соціальні гарантії своїм громадянам, підтримувала роботодавців, які їх забезпечують. Адже чимало задекларованих пільг лягають на плечі саме роботодавців – додав він.

– Виконання нормативу працевлаштування людей з інвалідністю на Житомирщині складає 160 відсотків – зазначає директор обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів Ярослав Возний. Він уточнив: в області проживає близько 104 тис. осіб з інвалідністю. Відповідно до законодавства про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, який передбачає 4% квоту на їх працевлаштування, зайнятими мають бути близько 8,5 тис. людей з вадами здоров’я. Фактично ж працюють 13,5 тис. таких осіб. Це означає, що в цілому підприємства, установи й організації області йдуть назустріч у питаннях працевлаштування цієї особливої категорії. Разом з тим, існує й чимало проблем: низька заробітна плата у пропонованих вакансіях для інвалідів, не забезпечена доступність до місць роботи, а питання роботи на дому чітко не врегульовано на законодавчому рівні.

Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю. житомирщина, круглий стіл, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідністьЗаступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович під час обговорення стратегічних питань залучення до праці осіб з інвалідністю зробила акцент не на законодавчих змінах, а на соціальній відповідальності бізнесу й кожної людини.

– Право на працю – одне з ключових прав людини, яке має забезпечуватись незалежно від того, чи людина на візку, незряча, нечуюча чи має інші проблеми. Це можливість почувати себе гідно. Я переконана, що нормативні рамки – це дуже добре, але це правові зобов’язання. Важливий момент – внутрішні моральні правила людей – сказала Н.Федорович. Вона закликала всіх пригадати традиції нашого суспільства давніх часів: в українському селі, громаді існувала відповідальність за людей, які не в змозі подбати про себе. Це завжди було відповідальністю громади. Аналогічно і питаннях працевлаштування. Тому роль об’єднаних громад сьогодні – надзвичайно велика.

Учасниками круглого столу за результатами обговорення були напрацьовані пропозиції до міністерства соціальної політики щодо запровадження низки регулюючих та стимулюючих механізмів активізації та прискорення процесу працевлаштування осіб з інвалідністю. Йдеться, зокрема, про компенсацію роботодавцям, які працевлаштовуватимуть безробітних з числа осіб з інвалідністю та військовослужбовців, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО, у розмірі від 25% до 50% фактичних витрат на оплату праці таких працівників.

Житомирська обласна служба зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*