Реабілітація дітей-інвалідів у Ковелі на достатньо високому рівні

1 12 img 1889 1У програмі соціального захисту дітей на Волині особливу увагу слід приділити реабілітації дітей-інвалідів. Про це йшлося під час селекторної наради у голови ОДА Бориса Клімчука. У нараді взяли участь заступник міського голови Ігор Прокопів, начальник служби у справах дітей Жанна Вельма та головний спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Медвєдєва.

Основними пріоритетами соціальної політики має бути створення центрів реабілітації та адаптація дітей з інвалідністю в дитячих колективах дошкільних закладів, сприяння створенню будинків сімейного типу та прийомних сімей. Саме на створенні умов для реабілітації та соціалізації дітей з інвалідністю акцентував увагу керівників міст та районів Борис Клімчук. На його думку, центри денного перебування дітей-інвалідів повинні діяти в усіх великих містах області. Він відзначив Ковель, адже робота з дітьми з особливими потребами в місті на достатньо високому рівні.

Впродовж багатьох років влада міста Ковеля докладає максимум зусиль для навчання, реабілітації та безперешкодного доступу до інфраструктури осіб з обмеженими фізичними можливостями. Важливим досягненням у цьому напрямі є системність і комплексність у наданні соціальних та реабілітаційних послуг. Управлінням освіти спільно з органами місцевого самоврядування у Ковелі створені всі умови для рівного доступу дітей до якісної освіти. Функціонують навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 7 – загальноосвітня спеціалізована школа І ступеня», а також базовий навчальний заклад з інклюзивною освітою загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 8. Таким чином Ковель успішно вирішує проблему інтеграції дітей з особливими потребами у середовище звичайної загальноосвітньої школи. У цих закладах створені необхідні умови для дітей з вадами опорно-рухового апарату.

Другий рік поспіль у Ковелі діє Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Ковель, чи не єдине місто, яке підтримало програму щодо створення таких центрів. Спеціалісти Центру проводять організаційну роботу із родинами, яким необхідна кваліфікована допомога. В установі працюють відділення соціально-педагогічної, психологічної та фізичної реабілітації, служба соціального патронату.

1 12 velosipedna dor zhka 2Дозвіллям та розвитком творчих здібностей інвалідів міста займається громадська організація «Реабілітаційний центр». Досить успішно у Ковелі працює й громадська організація спортивного спрямування «Спарта». У місті функціонує комітет доступності, який координує роботу зі створення маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об’єктів громадського призначення (облаштування пандусами, кнопками виклику).

Голова облдержадміністрації вважає, що найдієвішою є реабілітація дітей з інвалідністю, котрі залучені в дитячі колективи навчальних закладів. Як зауважив на селекторній нараді заступник голови ОДА Олександр Курилюк, планується створити в містах та райцентрах Волині центри денного перебування дітей-інвалідів, де б вони мали можливість проходити реабілітацію.

Ковель – офіційний сайт міста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*