Недоліки в організації заходів з реабілітації дітей, хворих на ДЦП

1 16 www.ac-rada.gov.ua 2. дцп, реабілітації

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, призначених на заходи з реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем. Аудитом встановлено, що через організаційні недоліки та недосконалість нормативно-правового забезпечення не вдалося повною мірою досягти очікуваних результатів від започаткованої у квітні 2012 року бюджетної програми «Заходи із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем», а саме – забезпечити максимальну кількість дітей-інвалідів з ДЦП якісними реабілітаційним послугами.

Як виявив аудит, переважну частину бюджетних призначень (98 відс.) спрямовано на придбання реабілітаційного обладнання. Решту коштів передбачалося спрямувати на оплату реабілітаційних заходів для дітей-інвалідів з ДЦП.

Організація виконання бюджетної програми впродовж 2012-2013 років була недосконалою і супроводжувалася відсутністю належної координації дій Мінсоцполітики, органів соціального захисту населення і реабілітаційних установ. На придбаному у 2012 році обладнанні реабілітацію пройшли: у 2012 році – 16 дітей з ДЦП, за 9 місяців 2013 року – 353 дитини. У 2013 році в наслідок довготривалого проведення Мінсоцполітики процедури відкритих торгів реабілітаційне обладнання придбане лише в кінці року.

Мінсоцполітики та органи соціального захисту населення (як розпорядники нижчого рівня) у 2012 – 2013 роках не забезпечили обґрунтованого планування видатків та ефективного управління бюджетними коштами на здійснення реабілітаційних заходів.

Як наслідок, у 2012 році до бюджету повернуто 61,3 відс. невикористаних асигнувань на здійснення реабілітаційних заходів, а станом на 1 жовтня 2013 року утворився залишок цих коштів у сумі 797,3 тис. гривень.

Прес-служба Рахункової палати

Рахункова палата України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*