У Рівному розповіли як дітям з обмеженими можливостями пристосуватися у суспільстві (ВІДЕО)

1 05 3 news41784 2. обмеженими можливостями, особливими потребами

  1 05 3 news41784 1Особлива увага до особливих дітей. У Рівному розповіли, як завдяки наполегливим тренуванням діти з обмеженими можливостями вільно почувають себе в соціумі. Фахівці зазначили, що аутизм та синдром Дауна, це не вирок.

Діти з обмеженими можливостями такі як усі. У центрі ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» розповідають, що завдяки постійним тренуванням, спільній роботі з батьками, діти з обмеженими можливостями пристосовуються до навколишнього середовища і вільно себе почувають у ньому.

Тетяна Ковальчук, завідувач РПРСА «Пагінець»:

– Особливість нашого закладу в тому, що в одній групі перебувають діти із синдромом Дауна та аутисти, ДЦП і діти загального розвитку. Діти з особливими потребами тягнуться за дітьми загального розвитку і вони вчаться бути більш гуманними, ніжними, вони їм допомагають.

Загалом у закладі налічується 138 дітей, з них 100 – з особливими потребами. Спеціалісти розповідають, що до кожного намагаються знайти індивідуальний підхід.

Дар’я Ожелевська, вихователь адаптаційної групи №10 «Бедрик»:

– Є діти, яких можна підключити до підгрупи, а є такі, з якими треба працювати індивідуально. Сьогодні з Романом ми спробували згадати послідовність подій у казочці, яку ми вивчали напередодні декілька днів. Сьогодні ми вчили складати трьохслівну фразу, також вчили узгоджувати слова у реченнях.

Юлія Романчук, мама дитини-аутиста. Її сину Матвію сім років. Жінка розповідає, що за чотири роки навчання у цьому центрі, її син досяг значних успіхів, але це вартувало чималих зусиль.

Юлія Романчук, мама дитини-аутиста:

– Разючі результати. Відразу пішла мова, перш за все дитина дивилася, повторювала. Це дуже допомогло. Було важко знайти педагогів, які б ще додатково займалися, психологія, логопеди, зокрема фонд Олени Корсун. Ми теж там відвідуємо заняття, музичні. Це все спільна праця педагогів і нас, батьків. Адже більшість часу – це дім, оточення. І ця робота має проводитися 24 години на добу.

Наполеглива праця та віра у краще дає свій результат, – кажуть фахівці. Малеча – це наше майбутнє, тому ми повинні дбати про них і давати лише найкраще. А особливі діти – це сонячні діти, які несуть в наше суспільство тільки добро і позитив.


Сфера-ТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*