Білгород-Дністровський ініціює створення обласного Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю на базі колишнього будинку дитини

Білгород-Дністровський ініціює створення обласного Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю на базі колишнього будинку дитини. білгород-дністровський, центр комплексної реабілітації, круглий стіл, створення, інвалідність

Білгород-Дністровський ініціює створення обласного Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю на базі колишнього будинку дитини. білгород-дністровський, центр комплексної реабілітації, круглий стіл, створення, інвалідність

В Білгород-Дністровській міській раді відбулося засідання «круглого столу» за участю ініціативної групи «Особливі діти Аккерману», яку очолює Тетяна Вижга, міського голови Віталія Граждана, секретаря міської ради Олександра Скалозуба, директора інклюзивно-ресурсного центру Ірини Горбан, керівників відповідних структурних підрозділів, депутатів міської ради, представників громадськості та ЗМІ.

Темою обговорення його учасників стала необхідність створення у Білгороді-Дністровському обласного Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю. Найбільш пристосованим під дані цілі місцем, виходячи з наявних приміщень та кваліфікації працівників (логопеди, дефектологи, реабілітологи), є колишній будинок дитини по вул. Сонячній.

За інформацією Тетяни Вижги, тільки в Білгороді-Дністровському мешкає більше 200 дітей з особливими потребами. Загалом, на території об’єднаного Білгород-Дністровського району таких дітей більше 1800. І це, не враховуючи молоді з інвалідністю.

«Створення Центру обумовлено потребами дітей та молоді міста і району у проведенні комплексу реабілітаційних заходів з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної або трудової реабілітації, заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, а також дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності», – зазначила Тетяна Вижга.

Голова ініціативної групи ознайомила присутніх на засіданні «круглого столу» з діяльністю подібних Центрів в інших містах України та з особливостями їх функціонування. Створення такого Центру надасть можливість користуватися його послугами не лише дітям, які мешкають у місті, а й в усіх населених пунктів, які увійшли до новоствореного Білгород-Дністровського району. Установа повинна носити статус закладу обласного підпорядкування та фінансуватися з усіх можливих джерел.

У підсумку, учасники засідання «круглого столу» вирішили звернутися до обласної влади з проханням розглянути можливість появи у Білгороді-Дністровському обласного Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю на базі колишнього будинку дитини.

Білгород-Дністровська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*