Більше трьох сотень дітей пройшли в Житомирі курс іпотерапії

Більше трьох сотень дітей пройшли в Житомирі курс іпотерапії. житомир, лікування, інвалід, інвалідність, іпотерапія, person, outdoor, child, boy, young, little, animal, clothing, horse, crowd. A young boy standing next to a horse

Більше трьох сотень дітей пройшли в Житомирі курс іпотерапії. житомир, лікування, інвалід, інвалідність, іпотерапіяПро оздоровчу верхову їзду в світі почали говорити понад 30 років тому. В Житомирі центр іпотерапії заснували майже вісім років тому. За цей час сотні дітей змогли покращити емоційний та фізичний стан за допомогою спілкування із конями, каже директор Центру іпотерапії “Триумф” Олеся Марчук:

“На сьогодні вже понад 300 діток пройшли реабілітацію, дуже багато ще чекають її. Оскільки вже багато років спостерігають спеціалісти і вони бачать ефект від даного методу, тому вони направляють дітей до нас. Загалом, якщо взяти іпотерапію, то основними дітками, які приходять в Центр до нас, це діти з ДЦП, аутизмом, психомовними порушеннями, порушеннями постави, гіперактивністю та різними генетичними аномаліями”.

Якщо про лікування взагалі за допомогою верхової їзди багато хто чув, то подробиці про особливості цього методу, про механізм оздоровчого впливу на організм людини не завжди знають, навіть, лікарі, констатує Олеся Марчук. Тому, щоб поширити інформацію стосовно використання методу іпотерапії, ініціювали проведення семінару в Житомирі для лікарів-неврологів, психіатрів, психологів, соціальних педагогів області. На семінар також запросили й представників організацій, які займаються з людьми з інвалідністю. Директор Житомирського обласного відділення Фонду “Соціального захисту інвалідів” Ярослав Возний розповів про спільну роботу його організації та Центру іпотерапії:

“Цією проблематикою ми займаємося вже більше семи років. я пам’ятаю, коли це було абсолютною новизною, як це було непросто спонукати і депутатський корпус, і органи державної влади щодо виділення певних коштів на цю роботу. Ми активно допомагаємо організаційно. Нещодавно у нас була зустріч із мером міста Новограда-Волинського, який анонсував виділення коштів саме на розвиток іпотерапії в Новограді-Волинському. І сподіваємося, що ці форми і методи будуть розповсюджуватися на території всієї області”.

Програма іпотерапії, як правило, розрахована на три місяці. Проте для кожної дитини вона розробляється індивідуально. Загалом заняття платні, але є й безкоштовні курси. Торік такий безоплатний курс реабілітації пройшли 40 дітей, хворих на ДЦП та 10 дітей загиблих воїнів АТО отримали безкоштовну психореабілітацію з допомогою оздоровчої верхової їзди.

“Житомирська хвиля”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*