Для надання реабілітаційних послуг на Прикарпатті розгорнуто 403 стаціонарні ліжка

Для надання реабілітаційних послуг на Прикарпатті розгорнуто 403 стаціонарні ліжка. івано-франківщина, допомога, конгрес, пацієнт, послуга

Для надання реабілітаційних послуг на Прикарпатті розгорнуто 403 стаціонарні ліжка. івано-франківщина, допомога, конгрес, пацієнт, послуга

Під час Конгресу місцевих та регіональних влад йшлося про розбудову системи реабілітації на Івано-Франківщині та спроможну мережу закладів, що надають реабілітаційні послуги, а також про надання якісної медичної допомоги військовим.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Участь у засіданні взяв і в.о. директора департаменту Володимир Дзьомбак.

Зазначається, що станом на сьогодні в Івано-Франківській області 15 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ Національна служба здоров’я України про надання медичних послуг за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» і 21 – в амбулаторних умовах.

Для надання реабілітаційних послуг розгорнуто 403 стаціонарні ліжка. Зважаючи на необхідність, маємо у планах розгорнути близько 600 ліжок.

Реабілітаційну допомогу на Прикарпатті надають 20 мультидисциплінарних команд, до складу яких входять: фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди, їх асистенти та молодші медичні спеціалісти, а також соціальні працівники.

В області затверджено регіональний маршрут пацієнтів, які отримують реабілітаційні послуги, із врахуванням трьох етапів: гострої, післягострої і довготривалої реабілітації.

«Наша мета — створення на Прикарпатті якісної та доступної реабілітаційної мережі. Продовжуємо працювати у цьому напрямку», – зазначив Володимир Дзьомбак.

Варто зазначити, що 29 листопада набули чинності зміни до ліцензійних умов для всіх, хто надає послуги з реабілітації.

Ось деякі з них:

  • надавачі реабілітаційних послуг зобов’язані затверджувати індивідуальний реабілітаційний план із зазначенням періоду, мети тощо;
  • всі, хто надає послуги з реабілітації мають застосувати виключно методи з доведеною ефективністю.
  • до надання психологічної допомоги зможуть залучатись тільки фахівці, які мають вищу освіту за спеціальностями «Психологія» та/або «Медична психологія» зі стажем роботи від одного року;

Також запроваджується ліцензування реабілітаційних закладів, які не є закладами охорони здоровʼя, тобто там не працюють лікарі. Це буде сприяти виведенню «з тіні» фахівців із реабілітації, які надають послуги за межами медичних закладів в так званому монопрофесійному середовищі.

З’являється можливість ліцензування фахівців з реабілітації, які не є медичними працівниками, але надають реабілітаційну допомогу. Йдеться про: фізичних терапевтів, ерготерапевтів, терапевтів мови та мовлення й протезистів-ортезистів.

«Нові ліцензійні умови не лише підвищують ефективність реабілітаційних послуг, а й знижують вірогідність використання недоказових методів реабілітації», – зазначають у МОЗ.

Додамо, що всі послуги з реабілітації — безоплатні для пацієнтів та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*