Харківський інститут протезування у Кропивницькому: реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів (ВІДЕО)

Харківський інститут протезування у Кропивницькому: реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів (ВІДЕО). кропивницький, харківський інститут протезування, корсет, ортез, пацієнт

Харківський інститут протезування у Кропивницькому: реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів. кропивницький, харківський інститут протезування, корсет, ортез, пацієнтРеабілітацію після травми проходить Максим Ясюра. Суспільне Кропивницький

Працівники українського інституту протезування переїхали з Харкова у Кропивницький. Інститут єдиний в Україні займається реабілітацією людей з складною патологією опорно-рухового апарату. За чотири місяці роботи у Кропивницькому виготовили 30 ортезів і корсетів, реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів, а консультації отримали більше 300, повідомляє Суспільне.

Інститут займається реабілітацією людей з складною патологією опорно-рухового апарату після інсульту, ампутації, переломів, травм спинного мозку. З 200 працівників у Кропивницький приїхали десятеро, інші – у Львові, за кордоном або лишились у Харкові.

“До нас можуть звертатись з ампутаціями нижніх кінцівок на різних рівнях, – розповідає лікар Павло Баєв. – Це ампутація стопи, гомілки, стегна. Також звертаються пацієнти зі сколіозом – це діти в основному. Пацієнти з дитячим церебральним паралічем, захворюванням Пертеса і будь-якою ортопедичною патологією”.

Одна з пацієнток інституту – 50-річна військова з Кропивницького району Олена Волошина. Їй виготовили ортез, щоб зберегти ногу від ампутації – жінка має рану на стопі, яка впродовж двох років не заживає через цукровий діабет. Ортез має зменшити навантаження на ногу до її загоєння.

Харківський інститут протезування у Кропивницькому: реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів. кропивницький, харківський інститут протезування, корсет, ортез, пацієнтСуспільне Кропивницький

Апарати для реабілітації

У Кропивницький інститут перевіз п’ять апаратів для реабілітації пацієнтів. Це менше п’яти відсотків з того, що лишилось в інституті. Вивезти решту не можуть, бо це мають зробити закордонні фахівці, які через щоденні обстріли Харкова не можуть туди поїхати.

За допомогою апаратів проходить реабілітацію Максим Ясюра. “Пацієнт отримав спинно-мозкову травму на грудному рівні, – розповідає ортопед-травматолог Андрій Чугаєв. – Травму отримав у вересні 2018 року. Нині у нього нижня параплегія, тобто, повна відсутність активних рухів у нижніх кінцівках. Він зараз займається на апараті, який дозволяє розробити суглоби верхніх і нижніх кінцівок”.

Максим Ясюра говорить: “Зрушення є. Зараз приїхав з Києва, була п’ята операція на спині, з’явилась чутливість. Лікарі кажуть, треба займатись і все буде. Я колишній військовий. Як по-іншому? Треба вставати на ноги захищати країну”.

Що відомо

Впродовж 20 років в харківському інституті протезування щороку надавали допомогу більше двом тисячам людей. Інститут мав стаціонарне відділення на 180 ліжок для реабілітації, щомісяця виготовляли більше 70 ортезів, протезів та корсетів.

Інформацію про роботу інституту можна отримати на його сайті та на сторінці у Facebook.

Олена Демчак, Анна Добрань

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*