“З окопів одразу на змагання”: ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на “Іграх Воїнів” у США (ФОТО, ВІДЕО). ігри воїнів, ветеран, військовий, змагання, поранення

“З окопів одразу на змагання”: ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на “Іграх Воїнів” у США. ігри воїнів, ветеран, військовий, змагання, пораненняФОТО: Владислав Шатіло

У США відбулися змагання “Ігри Воїнів” в якому взяли участь чернігівські ветерани. Вони отримали одинадцять медалей на трьох. У змаганні беруть участь військові та ветерани, які отримали поранення або хвороби під час виконання бойових завдань, повідомляє Суспільне.

Чернігівську область на змаганнях представляли Владислав Шатіло, Олександр Гавриленко та Олександр Дударєв з Коропа, який виборов шість медалей у двох видах спорту – у веслуванні на тренажерах та плаванні.

Ветерани Олександр та Владислав кажуть, не очікували, що цього року братимуть участь у змаганні, бо коли почалися бойові дії, обидва пішли воювати.

“Потім вже з відходом російських військ з Чернігівської, Сумської та Київської області вже з’явилася можливість займатися, але почав це робити для себе, відновлювати форму, бо про змагання мови не йшло. І вже через пару тижнів – місяць нам повідомили, що маємо їхати виступати”, – каже чемпіон та бронзовий призер змагань “Ігри Воїнів” Владислав.

“З окопів одразу на змагання”: ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на “Іграх Воїнів” у США. ігри воїнів, ветеран, військовий, змагання, пораненняВладислав Шатіло. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чоловік здобув дві золоті медалі: одна з пауерліфтингу, друга – з веслування на тренажері на дистанції чотири хвилини та бронзову медаль на дистанції одна хвилина.

“В чотирьох хвилинах я пройшов 1207 метрів, в одній хвилині – 343, здається. Мало, якось не лишилося сил на одну хвилину. Бо вони так підряд йшли, це третя дисципліна. Воно в мене взагалі все на один день припало – і пауерліфтинг, і веслування”, – сказав Владислав.

“З окопів одразу на змагання”: ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на “Іграх Воїнів” у США. ігри воїнів, ветеран, військовий, змагання, пораненняПідготовка до змагання. ФОТО: Владислав Шатіло

Чоловік додає, що перед змаганнями українська команда тренувалася у Великій Британії п’ять тижнів. Там були всі умови, щоб повноцінно та якісно готуватися.

Олександр Гавриленко – дворазовий чемпіон змагань “Ігри Воїнів”. Він здобув дві золоті медалі – у спортивній кульовій стрільбі та пауерліфтингу – жимі лежачи. Каже, планував вижати 180 кілограмів.

“На змаганнях я пожав 173, на сім кілограмів менше, ніж я планував. Але цього було достатньо для першого місця і мій суперник, який зайняв друге місце, різниця у нас у вісім кілограмів”.

“З окопів одразу на змагання”: ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на “Іграх Воїнів” у США. ігри воїнів, ветеран, військовий, змагання, пораненняОлександр Гавриленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Олександра, на золото у стрільбі він не розраховував.

“Але в Британії був гарний тренер у нас по кульовій стрільбі, й за цей короткий час зміг навчити стріляти саме зі спортивного пістолета, тому що навіть якщо ти стріляєш з вогнепальної зброї добре, та це не означає, що ти будеш стріляти з цього пістолету спортивного теж так само добре”.

Загалом у змаганнях брали участь команди із США, Канади та України. Суперники, кажуть ветерани, були сильні й добре підготовлені. Також Олександр додає, американці побачивши результат були вражені.

“З окопів одразу на змагання”: ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на “Іграх Воїнів” у США. ігри воїнів, ветеран, військовий, змагання, пораненняМедалі зі змагань “Ігри Воїнів”. ФОТО: Суспільне Чернігів

“І коли ми показали цей результат, не тільки в пауерліфтингу, в інших видах спорту – плавання і біг, то американці були вражені й підходили питали, як це можливо, тому що у нас майже половина команди приїхала прямо з фронту, тобто з окопів одразу на змагання – на підготовку до змагань, а потім на змагання”.

Владислав Шатіло говорить, що військові, які зараз перебувають в стані повномасштабної війни, приїжджають і показують такий результат, що це мотивує. І більше воно спрямоване на реабілітацію через спорт, тому це буде як мотивація для побратимів. Чоловік додає, що зараз багато поранених і їм треба відновлюватися, а далі вони теж захочуть брати участь.