Комплексні реабілітаційні послуги мають бути максимально наближені до місця проживання дитини з інвалідністю

Комплексні реабілітаційні послуги мають бути максимально наближені до місця проживання дитини з інвалідністю. особлива дитина, чернівці, абілітація, реабілітаційні послуги, інвалідність

Комплексні реабілітаційні послуги мають бути максимально наближені до місця проживання дитини з інвалідністю. особлива дитина, чернівці, абілітація, реабілітаційні послуги, інвалідність

Успішним прикладом реалізації державної соціальної політики на регіональному рівні є діяльність державного реабілітаційного закладу обласного підпорядкування «Буковинський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Особлива дитина» (м. Чернівці).

Така установа здійснює комплексну реабілітацію (абілітацію) для дітей з інвалідністю, які мешкають у сільських, селищних, міських територіальних громадах Чернівецької області.

За словами директора закладу Тетяни Закрутної, надання комплексних реабілітаційних послуг – це сьогоднішні кроки всіх учасників реабілітаційного процесу з поглядом у майбутнє. Це те, що допоможе дитині в житті мати друзів, сім’ю, роботу, самостійно обирати місце для проживання, відпочинку. Такий комплексний підхід створює умови для якісного життя як у вузькому родинному колі, так і в суспільстві в цілому, адже саме на це спрямовується державна політика Міністерства соціальної політики України щодо комплексної реабілітації осіб з інвалідністю з метою їх подальшої соціалізації.

Якість реабілітаційного процесу в центрах комплексної реабілітації забезпечується, в першу чергу, завдяки акцентуванню уваги на сім’ї дитини та мультидисциплінарному підході.

Основною цільовою групою є діти з органічним ураженням нервової системи, порушеннями опорно-рухового апарату, психічними розладами та генетичними захворюваннями. Більше 75 % – це діти з середньою та важкою формою інвалідності.

Оскільки основними складовими успішної соціалізації є комунікація, самостійне пересування в просторі, соціально прийнятна поведінка і здатність самостійно виконувати повсякденні справи, то саме ці напрями є пріоритетними в роботі з дітьми.

Щороку в Центрі проходять реабілітацію близько 400 дітей (амбулаторно, стаціонарно, дистанційно). Усі форми роботи з дітьми, як доведено на практиці, є ефективними та залежать від поставлених цілей та можливостей батьків супроводжувати дитину, оскільки батьки є активними учасниками реабілітаційного процесу.

Центр приймає активну участь у формуванні інклюзивного середовища (оптимального життєвого простору) для дітей з порушеннями в розвитку, в тому числі шляхом створення соціальних роликів, що транслюються на місцевих телеканалах, проведення обласних семінарів, тренінгів, тісно співпрацює з інклюзивно-ресурсними центрами, що сприяє мобілізації зусиль сфери соціального захисту, освіти та медицини для досягнення найкращих результатів в процесі формування особистості як частини суспільства.

У зв’язку із військовими діями РФ проти України, внаслідок чого спостерігається стрімке збільшення рівня інвалідизації суспільства, у тому числі серед дитячого населення, а також збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, зокрема з інвалідністю, соціальна сфера у територіальних громадах та в державі в цілому перебуває в надскладних умовах.

І навіть в сьогоднішній непростій ситуації діяльність такого закладу є прикладом відповідальності, ефективності, доступності, людяності не лише з боку фахівців реабілітаційного закладу, а і представників місцевої влади при вирішенні соціальних проблем сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*