Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави (ФОТО, ВІДЕО)

Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави (ФОТО, ВІДЕО). полтава, військовослужбовець, протез, протезно-ортопедичне підприємство, протезування

Від початку повномасштабної війни на протезно-ортопедичному підприємстві Полтави виготовили близько 1,5 тисячі протезів. 60% із них — для військовослужбовців, які втратили кінцівки під час бойових дій.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора закладу Таїсія Роменська.

У гіпсувальному цеху протезно-ортопедичного підприємства Полтави Андрій Короленко замішує гіпсову суміш та заливає нею позитив — основу для виготовлення куксоприймача.

Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави. полтава, військовослужбовець, протез, протезно-ортопедичне підприємство, протезуванняАндрій Короленко виготовляє куксоприймач. Суспільне Полтава

“Зараз буде вистоюватися, щоб суміш загускла, щоб можна було зняти негатив. Потім цей негатив ставиться на стіл, у спеціальні отвори виставляється, і потім відбувається шліфовка”, — розповів учень-протезист Андрій Короленко.

Після висихання з позитиву виготовляють куксоприймач — верхню частину протеза.

“Спочатку з кінцівки, яка залишилася після операції ми знімаємо негатив, потім ми заливаємо позитив. Тепер ми підготовлюємо адаптер до заливки, щоб він був розташований у правильному місці”, — продовжив технік протезно-ортопедичних виробів Віталій Кисляченко.

Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави. полтава, військовослужбовець, протез, протезно-ортопедичне підприємство, протезуванняТехнік протезно-ортопедичних виробів Віталій Кисляченко виконує підготовку до заливки куксоприймача. Суспільне Полтава

Від початку повномасштабної війни на протезно-ортопедичному підприємстві виготовили близько 1,5 тисячі протезів. 60% із них — для військовослужбовців, які втратили кінцівки під час бойових дій, каже Таїсія Роменська.

“Ми підписали договір про співпрацю з нашим полтавським шпиталем та відповідно проводимо догляд, нагляд за військовими, які отримали ампутації. У подальшому вони протезуються саме на нашому підприємстві у нашому стаціонарному відділенні”, — додала заступниця директора протезно-ортопедичного підприємства Таїсія Роменська.

Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави. полтава, військовослужбовець, протез, протезно-ортопедичне підприємство, протезуванняЗаступниця директора протезно-ортопедичного підприємства Таїсія Роменська. Суспільне Полтава

На підприємстві не лише виготовляють протези, а й навчають ними користуватися. Для цього у закладі є стаціонар та тренажерні зали. На лікування та протезування до Полтави чоловік приїхав з Харкова.

Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави. полтава, військовослужбовець, протез, протезно-ортопедичне підприємство, протезуванняВійськовослужбовець із Харкова Олександр, якому виконали протезування ноги. Суспільне Полтава

“Сьогодні мені видали мій постійний протез. До цього я п’ять днів проходив на навчальному. У порівнянні з милицями – небо і земля. Так, є свої нюанси, ти відчуваєш, що нога не твоя, але ти відчуваєш опору, причому, опору фізіологічну. Провів дев’ять місяців на війні, отримав поранення мінно-вибухове 25 вересня об 11 годині ночі”, — розповів військовослужбовець Олександр.

“Це первинна гільза, вона робиться для примірки. Потім уже після цієї примірки, як він уже в ній трішки походить, зрозуміє, де там які моменти, ми робимо вже основну гільзу. Ось вона складається ортокрилу — це така смола, вона заливається, в середину ставиться педиленова підкладка (підкладка з еластичної піни — ред.). Ось вона ця підкладка, щоб людині було зручно ходити”, — продовжив майстер протезної дільниці Андрій Якименко.

Майже 1,5 тисячі протезів від початку повномасштабної війни виготовили на підприємстві Полтави. полтава, військовослужбовець, протез, протезно-ортопедичне підприємство, протезуванняМайстер протезної дільниці Андрій Якименко тримає в руках гільзу до протеза. Суспільне Полтава

Протезування, згідно із державною програмою, у закладі безплатне. Аби його отримати, необхідний висновок військово-лікарської комісії та направлення від органів соцзахисту. Нині Полтавське протезно-ортопедичне підприємство обслуговує і пацієнтів із Сумської та Харківської областей.

Валерія Рибалка, Елла Трубієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*