Марафон морпіхів: українські поранені воїни втретє поїдуть до Штатів

Марафон морпіхів: українські поранені воїни втретє поїдуть до Штатів. вашингтон, марафон морської піхоти сша, військовий, поранений, інтеграція, tree, outdoor, person, footwear, ground, clothing, man, shorts, park, group. A group of people playing frisbee in a park

Марафон морпіхів: українські поранені воїни втретє поїдуть до Штатів. вашингтон, марафон морської піхоти сша, військовий, поранений, інтеграція

Десятеро українських воїнів, поранених в ході бойових дій на сході України, 28 жовтня 2018 року візьмуть участь у 43-му Марафоні Морської піхоти США в американській столиці.

Прес-конференція, під час якої було анонсовано початок відбору учасників для української команди Марафону Морської піхоти США, відбулася у вівторок у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша команда з України, команда поранених, буде втретє брати участь у цьому заході. Цей марафон — дуже специфічний. Участь у ньому беруть дуже багато людей, близько 30 тисяч і більша частина з них — це колишні військові, поранені у різних країнах, з різних країн, в різних ситуаціях. Мета цього марафону — проведення реабілітації цих людей для того, щоб вони могли активно інтегруватися у мирне життя”, – заявив куратор проекту генерал Володимир Гаврилов.

Він повідомив, що починаючи з 2016 року, за сприяння американських партнерів діє квота для української команди в цьому марафоні. “На умовах, що ми прибуваємо у Вашингтон, вони розміщують нас на військовій базі, надають харчування, транспортування, організовують культурну програму, а найголовніше — усі наші хлопці беруть участь у забігах – або на 42 км, це повний марафон, або на 10 км для важкопоранених, або є заїзд на спеціальних ручних велосипедах для тих, у кого ампутація і вони не спроможні зробити це бігом”, – зазначив Гаврилов.

Він додав, що Марафон Морської піхоти США відбудеться 28 жовтня у Вашингтоні. “Нам виділено 10 місць… І на ці десять місць буде відібрана група поранених, які, по-перше, мають підтвердити медичними документами, що вони дійсно поранені. По-друге, вони повинні показати певний фізичний стан, тобто, будуть перевірені на спроможність пробігти хоча й не повну дистанцію, але її елемент. Дуже важливе значення має їх морально-психологічний стан”, – зазначив генерал.

В цьому році також буде надаватися перевага пораненим бійцям, які спілкуються англійською мовою, додав Гаврилов.

Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інше захворювання під час участі в АТО Вадим Свириденко вказав на те, що участь у заході відбувається в рамках реабілітації учасників АТО. “Ми запрошуємо усіх. Головне, щоб хлопці, які пройшли АТО та отримали поранення, мали бажання пробігти цю дистанцію”, – сказав він.

Водночас, Свириденко зазначив, що після самого марафону проводиться ще багато заходів, у т.ч. організованих українською діаспорою, яка спеціально приїжджає для цього до Вашингтона.

“Там багато заходів від нашої української діаспори, від американців, британців. Усі хочуть спілкуватися з українцями”, – додав учасник 41-го та 42-го марафонів, переможець “Ігор нескорених-2017” (Торонто).

Як повідомлялося, Марафон Морської піхоти США, який проводиться з 1976 року на щорічній основі, протягом своєї історії отримав звання “народного марафону”. Зараз він вважається дев’ятим найбільшим марафоном у світі, у якому офіційно беруть участь понад 30 тисяч представників з більш ніж 50 країн.

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*