На Херсонщині буде створено потужний дитячий реабілітаційний центр

На Херсонщині буде створено потужний дитячий реабілітаційний центр. реабілітаційний центр, херсонщина, лікування, послуга, санаторій

На Херсонщині буде створено потужний дитячий реабілітаційний центр. реабілітаційний центр, херсонщина, лікування, послуга, санаторій

Починаючи з 2020 року на Херсонщині впроваджується новий підхід до лікування та реабілітації дітей, де пріоритетом є саме дитина, якій мають надаватися якісні та доступні послуги з медичної реабілітації. Херсонська обласна рада на сесії 20 грудня 2019 року ухвалила рішення про створення потужного дитячого медичного реабілітаційного центру на базі санаторію «Джерельце» у Новій Каховці. Це дозволить розширити кількість профілів, за якими буде надаватися послуга, та дасть змогу охопити 100% дітей області, які цього потребують. Тут будуть сконцентровані найкращі медичні фахівці, обладнання та ресурси, що дозволить надавати послуги з реабілітації понад 2-м тисячам дітей на рік. Причому послуга ця для маленьких пацієнтів буде безкоштовною, відшкодування за неї заклад буде отримувати від Національної служби здоров’я України.

Якщо ми кажемо про дитячий санаторій, то відразу уявляємо собі рівень Трускавця, Моршина чи знайомого багатьом родинам дитячого санаторію у Скадовську. Це пристойні умови проживання, збалансоване харчування, можливість перебування дитини разом з членом родини, широкий вибір санаторно-реабілітаційних послуг… Саме забезпечення таких стандартів ставлять собі на меті депутати Херсонської обласної ради, які детально проаналізували стан матеріально-технічної, кадрової бази 4-х дитячих санаторіїв, які функціонували у районах Херсонської області. Якщо казати відверто, то у більшості випадків дитячі санаторії виконували соціальну та дублюючу функції, діти знаходилися у закладах по декілька місяців, не отримували санаторного лікування належної якості.

Для того, щоб зробити санаторне лікування сучасним та таким, що відповідає стандартам, Херсонська обласна рада ухвалила рішення про передачу функцій КНП «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба», КНП «Новомаячківський дитячий психоневрологічний санаторій «Надія» та КНП «Новоолександрівський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій» до КНП «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій «Джерельце». На його базі створюється дитячий багатопрофільний реабілітаційний центр, який увійде до структури КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня».

Створення центру дозволить надавати дітям повний спектр лікувальних та реабілітаційних послуг належної якості.

Як розповів голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, депутати дуже відповідально поставилися до питання функціонування дитячих санаторіїв. Ключовими стали моменти – повне та всебічне охоплення дітей всієї області реабілітаційними послугами високої якості, збереження кадрового потенціалу та співпраця з місцевими органами влади у питанні щодо подальшої долі приміщень, де раніше працювали санаторії.

З місцевою владою ми вели діалог починаючі з серпня 2019 року, пропонували районним, сільським радам та ОТГ висловити своє бачення щодо подальшої долі дитячих санаторіїв: визначитись з профілем, потребою громади. Тобто про майбутні плани на місцях знали заздалегідь. Наразі є певні напрацювання по усім трьом закладам, функції яких передані санаторію «Джерельце». Десь громада планує відкрити дитячий садочок, десь зробити хоспіс чи інший соціальний об’єкт. Важливо, що перспектива розвитку є: збережені робочі місця, колишні санаторії будуть працювати у тому форматі, який визначать громади, – каже Владислав Мангер.

Наразі йдеться про те, що усі кращі напрацювання та досвід Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні будуть втілені на базі дитячого санаторію «Джерельце». Тут планується відкриття дитячого реабілітаційного центру на 50 ліжок. У закладі будуть отримувати медичну допомогу діти віком від 3 до 18 років з різними патологіями та передбачається перебування матері та дитини (цього не було раніше). Медичний персонал закладу вже зараз проходить курси підвищення кваліфікації, щоб відповідати вимогам роботи у реабілітаційному центрі. Прийнято рішення на базі одного корпусу після дооснащення за рахунок обладнання інших санаторіїв та самої лікарні створити лікувальний корпус. На базі інших – спальні корпуси з перебуванням матері та дитини.

У подальшому планується запровадження бальнеологічного та грязелікування.

Логіка очевидна: КНП «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня» є основним центром надання допомоги хворим дітям як з гострою патологією, так і дітям з хронічними захворюваннями в тому числі дітям, які мають статус інваліда або яким загрожує інвалідизація. Лікарня має досвід надання реабілітаційної допомоги. У майбутньому на базі стаціонарних відділень та консультативної поліклініки лікарні будуть отримувати реабілітаційні послуги діти з тяжкою патологією. Діти, які мають хронічні захворювання (або після гострого захворювання) будуть направлятися на доліковування до реабілітаційного центру «Джерельце».

Крім цього, в області продовжить працювати потужний Херсонський обласний дитячий пульмологічний санаторій «Дніпро», який знаходиться у Херсоні. Він буде функціонувати в притаманному йому вигляді та приймати діток віком від 2 до 7 років.

В умовах переходу до фінансування медицини за принципом «гроші ідуть за дитиною\пацієнтом» створення реабілітаційного центру та підтримка ефективно працюючого санаторію «Дніпро» є вимогою часу та єдиним шляхом впровадження системи надання якісних послуг.

Херсонська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*