На телеканалі «Миколаїв» говорили про соціальну та професійну реабілітацію осіб з інвалідністю

На телеканалі «Миколаїв» говорили про соціальну та професійну реабілітацію осіб з інвалідністю. допомога, професійна орієнтація, інвалід, інвалідність, інтеграція, wheel, wheelchair, bicycle wheel, tire, bicycle, bike, weapon, gun. A person sitting on a bicycle

Одним із основних напрямів соціальної політики держави щодо осіб з інвалідністю визначено реабілітацію як систему медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних, трудових заходів, спрямованих на надання особам допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму, усуненні обмежень їх життєдіяльності для досягнення і підтримання соціальної та матеріальної незалежності, трудової адаптації та інтеграції у суспільство.

Саме про це говорили 22 червня 2017р. на телеканалі «Миколаїв» під час «гарячої лінії», в якій взяла участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П.

На початку передачі Любов Петрівна зазначила, що усі складові системи реабілітації є важливими для забезпечення інтеграції осіб з інвалідністю до суспільного життя, однак окреме місце у системі реабілітації належить соціальній реабілітації, що має на меті відновлення здатності інвалідів до соціального функціонування, та професійній реабілітації, що спрямована на забезпечення реалізації цими особами їх невід’ємного загальнолюдського права на працю.

Сформована в державі система соціальної реабілітації дітей з інвалідністю дає змогу проводити цілеспрямовану загальнодержавну політику, націлену на досягнення дітьми-інвалідами оптимального фізичного, інтелектуального, психічного та соціального рівня життєдіяльності.

Для вирішення питання забезпечення реабілітації та соціальної адаптації дітей з інвалідністю в Миколаївській області функціонує 11 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та 8 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в яких 2017 року реабілітаційні послуги отримали 402 дитини з інвалідністю. В структурі центрів соціальної реабілітації утворюються стаціонарні відділення, що дає можливість отримати реабілітаційні послуги і дітям з віддалених сіл.

Крім того, для надання повного комплексу реабілітаційних послуг діти з інвалідністю направляються до Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який функціонує на території м. Миколаєва.

Бєлкіна Л.П. звернула увагу на те, що осіб з інвалідністю необхідно забезпечити належним чином організованою системою допомоги при виборі професії (фаху). Такою системою допомоги у виборі професії (фаху) виступає професійна орієнтація. Варто зауважити, що професійна орієнтація осіб з інвалідністю здійснюється головним чином за професіями, на які є поточна потреба на ринку праці, тоді як професійна орієнтація покликана сприяти громадянам у виборі тих професій (фахів), на які наявний попит на ринку праці не тільки у теперішній час, але й буде у перспективі.

Процес надання психологічної підтримки є важливим для усіх осіб з інвалідністю, однак особливого значення він набуває для молодих інвалідів, які ще не мають професії та не працювали. Психологічна підтримка осіб з інвалідністю на етапі проведення професійної орієнтації здійснюється шляхом проведення консультацій, психодіагностики, психологічної, корекції, психологічного тренінгу та інших індивідуальних та групових методів, спрямованих на зняття психологічного напруження, формування потреб особистої ініціативи у вирішенні проблем власної зайнятості, навчання ефективній поведінці на ринку праці (формування плану пошуку роботи, складання резюме, підготовки до співбесіди з роботодавцем) тощо.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*