“Попрощався з життям декілька разів”: історії прикордонників, які проходять реабілітацію в Львові (ФОТО, ВІДЕО)

“Попрощався з життям декілька разів”: історії прикордонників, які проходять реабілітацію в Львові (ФОТО, ВІДЕО). олександр скоропад, сергій грузенський, поранення, прикордонник, протез

Сергій Грузенський та Олександр Скоропад – киянин та львів’янин — на початку повномасштабного вторгнення добровільно пішли до військкомату, адже раніше проходили строкову службу. Зараз після поранень проходять реабілітацію у Львові.

Своїми історіями захисники поділилися з Суспільним.

Сергію Грузенському з Києва — 35 років. Після початку повномасштабного вторгнення чоловік добровольцем пішов до військкомату. Вже як прикордонник був і на півночі Сумщини, а згодом у районні Кремінної на Луганщині. Поранення отримав у липні під час служби на одному із об’єктів у Костянтинівці.

“Вночі в будівлю, де ми перебували, прилетіли дві ракети С300. І прилетіло якраз в той корпус будівлі, де я перебував, і на мене 4 чи 5 поверхів зложилося. Мене повністю накрило. Попрощався з життям декілька раз”, — пригадує прикордонник.

Під уламками Сергій перебував понад 8 годин. Потім майже півтора місяця був у реанімації.

“Це, напевно, був найтяжчий час, коли в реанімації. Я вже просто мріяв, щоб мене перевели в палату і дали мені трішечки спокій”, — розповідає Сергій.

“Попрощався з життям декілька разів”: історії прикордонників, які проходять реабілітацію в Львові. олександр скоропад, сергій грузенський, поранення, прикордонник, протезСергій Грузенський. Фото: Суспільне Львів

Чоловік має високу ампутацію обох ніг. Зараз він вчиться ходити на коротких тренувальних протезах.

“Балансувати добре, рівновагу тримати потрібно навчитися. Бо найбільше навантаження йде на поперек, на спину. На цих добре навчимося тримати рівновагу, і можна на більші”, — говорить захисник.

“Попрощався з життям декілька разів”: історії прикордонників, які проходять реабілітацію в Львові. олександр скоропад, сергій грузенський, поранення, прикордонник, протезСергій Грузенський. Фото: Суспільне Львів

28-річний Олександр Скоропад — львів’янин. Чоловік до прикордонного загону також прийшов добровольцем. Поранення отримав, коли ніс службу на одному із блокпостів.

“У Краматорську, конкретно говорити не буду де, наскільки я знаю, була ракета “Іскандер М”. Були трагічні наслідки – хлопці загинули, а мені пошкодило одну ногу і іншу ампутували”, — каже прикордонник.

Праву ногу врятували українські медики у Києві, застосувавши спеціальну методику одному із перших в державі, розповідає Олександр:

“Взагалі ніхто не давав шансів, що в мене буде здорова права нога. Було 95 відсотків, що це буде ампутація, і 5 — що буде нога. Був 9-сантиметровий дефект кістки. Лікарі за допомогою м’яких тканин закрили всі дефекти. Потім – біонічне скло, частина моєї кістки з тазу, і штучна кістка. От зробили таку мембрану навколо металевого спейсера, і от створили кістку, яка так зміцнюється з часом”.

“Попрощався з життям декілька разів”: історії прикордонників, які проходять реабілітацію в Львові. олександр скоропад, сергій грузенський, поранення, прикордонник, протезОлександр Скоропад. Фото: Суспільне Львів

Потім були кілька операцій і лікування. Після завершення реабілітації Олександр Скоропад роздумує над поверненням до війська у майбутньому.

“Можливо таке, що залишуся військовим. Звичайно, не зможу виконувати бойові завдання. Але в буденному житті я себе трішки важко уявляю, тому, напевно, буду продовжувати кар’єру військового”, — міркує прикордонник.

А Сергій Грузенський каже, очікує серед іншого повернутись до дружини та сина.

“Хочеться якось повністю змінити життя своє, ще не знаю і на роздоріжжі, поки що треба стати на протези”, — додає чоловік.

Наталія Карнаух, Ірина Мочульська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*