Поранені бійці з Калуша і Негівців у США стали на ноги

Поранені бійці з Калуша і Негівців у США стали на ноги. андрій насада, бф revived soldiers ukraine, олег івахнюк, сша, протез

Поранені бійці з Калуша і Негівців у США стали на ноги. андрій насада, бф revived soldiers ukraine, олег івахнюк, сша, протезЗахисники України отримали шанс на повноцінне життя. Фото: Dima Halan/Facebook

Боєць добровольчого батальйону “Донбас” Олег Івахнюк, поранений 2014 року, вдруге повертається до нового життя. А десантник Андрій Насада, втративши на війні дві ноги, вже міцно стоїть на протезах.

Нині Олег Івахнюк та Андрій Насада перебувають на лікуванні та реабілітації в США, де ними опікується благодійний фонд “Revived Soldiers Ukraine”, інформують “Вікна”.

На сторінці фонду оприлюднили нову світлину, як виглядають наші захисники, які тренуються знову ходити.

Нагадаємо, що десантник Андрій Насада з села Негівці Калуського району, який втратив ноги, в грудні 2022 року зробив перші кроки на біонічних протезах.

З 2014 року Андрій Насада служив у легендарній 80 десантно-штурмовій бригаді. З початком повномасштабної війни доєднався знову до своєї бригади й поїхав на Херсонщину як аеророзвідник. Після п’яти місяців служби, під час виїзду на бойове завдання підірвався на протитанковій міні. Отримав травматичну ампутацію обох ніг вище колін, втратив 3 пальці правої руки, втратив одне око і частково зір на іншому оці.

Поранені бійці з Калуша і Негівців у США стали на ноги. андрій насада, бф revived soldiers ukraine, олег івахнюк, сша, протез

Вартість біонічних протезів, які вдалося зібрати фонду, склала 38 тис. доларів США за собівартістю запчастин. Біонічні коліна Андрія не бояться води і можна навіть ходити в душ.

Крім того, бійцеві завдяки медикам у США повернули зір, адже в оці знайшли шмат гуми.

Крім операції на очах, медики провели часткову пластику обличчя, прибрали глибокі шрами. Також видалили чорний порох, який зайшов глибоко під шкіру обличчя. Буде наш Андрійко красунчик, — впевнені волонтери.

Інший боєць, який нині в США, ветеран батальйону “Донбас” Олег Івахнюк з Калуша понад 8 років бореться за повноцінне життя.

Три кулі повністю розтрощили кістку стегна, а недбале лікування в Україні лишили Олега паралізованим від грудей після одної з операцій, коли неправильно зробили анестезію та ще й занесли інфекцію.

“Ми разом з отцем Миколою Бурядником взялися за Олега ще у 2019 му році і привезли на лікування до Чикаго. 2 роки — 2 довгих роки в Чикаго відновлювали здоров’я Олега: операція — боротьба з інфекцією — реабілітація, і так по колу. Олег почав ставати на ноги, ходити, і з початком повномасштабного вторгнення повернувся до України волонтерити”, — згадувала голова благодійного фонду “Revived Soldiers Ukraine” зі США Ірина Ващук Дісіпіо.

З початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року Олег повернувся з Чикаго в Україну і їздив на фронт з допомогою для побратимів. Він на візочку навіть сидів в окопі з хлопцями під час обстрілів. Поки не впав на стегно і не отримав запалення кульшового суглоба, який був поставлений в США.

“І пів року гнив в калуській лікарні. Ми повернули Олега назад до США і одразу до University of Illinois Hospital”,— розповідала голова благодійного фонду.

Поранені бійці з Калуша і Негівців у США стали на ноги. андрій насада, бф revived soldiers ukraine, олег івахнюк, сша, протез

Олега успішно прооперували, закрили відкриту рану і, як видно на фото, Олег уже знову пробує ходити, а не сидить в інвалідному візку.

Як відомо, калушанин переніс понад 30 операцій після складного поранення у 2014 році біля Попасної Луганської області.

Раніше благодійний фонд “Revived Soldiers Ukraine” опікувався десантником 80 бригади, калушанином Станіславом Стовбаном, який втратив на захисті Донецького аеропорту ногу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*