Повернутися до повноцінного життя: у лікарні Мечникова створюють базовий у регіоні реабілітаційний центр

Повернутися до повноцінного життя: у лікарні Мечникова створюють базовий у регіоні реабілітаційний центр. дніпро, реабілітаційний центр, лікарня імені мечникова, пацієнт, поранення

У Дніпрі на базі обласної клінічної лікарні імені Мечникова планують створити базовий у регіоні сучасний реабілітаційний центр. Наразі напрацьовуються алгоритми щодо покращення умов реабілітації військовослужбовців, які отримали поранення у боях з російським агресором, та їхньої подальшої адаптації в мирному житті.

Коли очікується відкриття ребцентру, кому та яку допомогу надаватимуть – у програмі «Шах і мат» на телеканалі Відкритий розповість заступник медичного директора по наданню екстреної медичної допомоги Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечникова Олександр Толубаєв.

Повернутися до повноцінного життя: у лікарні Мечникова створюють базовий у регіоні реабілітаційний центр. дніпро, реабілітаційний центр, лікарня імені мечникова, пацієнт, пораненняОлександр Толубаєв

На рівні держави, Міністерства охорони здоров’я України, керівництва Дніпропетровської області та Дніпропетровської обласної ради ухвалено рішення щодо створення мережі потужних реабілітаційних центрів. Олександр Толубаєв розповів, що основний на Дніпропетровщині ребцентр планують відкрити саме на базі лікарні імені Мечникова.

«Досвід показує, що порятунок життя – це лише частина важкої кропіткої командної роботи з повернення пацієнта до нормального життя. Кожного пацієнта війна ламає по-своєму. Один має важке черепно-мозкове поранення, і потребуватиме пожиттєвого догляду, другий має ампутацію кінцівки, і нам треба його підготувати до протезування, потім навчити користуватися протезом. Третій пацієнт може бути зовні не ушкодженим, але мати серйозну психологічну травму. Всі вони потребуватимуть реабілітації та допомоги наших фахівців», – сказав Олександр Толубаєв.

Очікується, що реабілітація у центрі буде комплексною. Вона має охопити, як фізичне, так і психологічне здоров’я людини, допомогти їй адаптуватися до суспільства, повернутися до максимально повноцінного життя.

За словами заступника медичного директора, головне завдання реабілітаційної команди – якнайраніше почати реабілітацію. Відновити функції опорно-рухового апарату, які втрачені внаслідок поранення, відновити функції пацієнта з ушкодженням нервової системи, поновити функції ковтання та мовлення, провести ерготерапію – це відновлення функцій користування побутовими приладами, посудом тощо. Важлива і психологічна реабілітація.

«Пацієнт, який не вмотивований на одужання, на жаль, не є помічником лікаря в реабілітації. Примусити пацієнта відновитись неможливо, тому ми залучаємо психологів від самого початку. Підтримка родичів також є надзвичайно важливою. Вони мають стати частиною нашої реабілітаційної команди та зрозуміти: їхня задача – не замістити функції пораненого, а допомогти нам, лікарям, їх відновити», – підкреслив Олександр Толубаєв.

За його словами, несвоєчасно виявлені психологічні проблеми або більш серйозні психічні розлади можуть призвести до критичних наслідків – алкогольної та наркотичної залежності і навіть суїцидів.

Обласний ребцентр для військових та цивільних створять на базі хірургічного корпусу. Він розрахований щонайменше на 50 ліжкомісць.

Більше – у відео.

Олена Федоренко

«Відкритий»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*