Проєкт «СпортАмбасадори»: у Полтаві поранених бійців мотивували до занять адаптивним спортом (ФОТО, ВІДЕО)

Проєкт «СпортАмбасадори»: у Полтаві поранених бійців мотивували до занять адаптивним спортом (ФОТО, ВІДЕО). полтава, ветеран, військовий, поранений, проєкт спортивні амбасадори

Проєкт «СпортАмбасадори»: у Полтаві поранених бійців мотивували до занять адаптивним спортом. полтава, ветеран, військовий, поранений, проєкт спортивні амбасадориСуспільне Полтава

Полтаву відвідали учасники проєкту “Спортивні амбасадори”, який реалізовує громадська організація “Повернись живим!”. В одній із лікарень з пораненими бійцями ділились власним досвідом реабілітації та презентували інклюзивні тренажери для занять адаптивними видами спорту.

Про це Суспільному розповів амбасадор Андрій Кучер.

“Найбільше, напевно, запам’яталось – це слова одного десантника в київському шпиталі. Він побачив цю машину. Кажу: «Хочеш спробувати?», а він на милицях стоїть. І він каже, що немає нічого неможливого для десантника. Сідає, пробує і потім проїхавшись, видно, що запихався трохи. Серце стукає, трохи спітнілий, але радісний. Каже: «Я давно не відчував такого навантаження і фану одночасно”, — каже спортивний амбасадор Володимир Галащук.

Що це за проєкт “Спортивні амбасадори”

Проєкт “Спортивні амбасадори” стартував у червні.

Проєкт «СпортАмбасадори»: у Полтаві поранених бійців мотивували до занять адаптивним спортом. полтава, ветеран, військовий, поранений, проєкт спортивні амбасадориПроєкт «СпортАмбасадори». Презентація в Полтаві. Суспільне Полтава

«Спортивні амбасадори» — це проєкт, який реалізовується ГО «Повернись живим» за підтримки посольства США в Україні і ГО “Ігри нескорених. Україна”. Цей проєкт передбачає відбір 20 спортивних амбасадорів з різних областей України. Всі ми ветерани, які пройшли війну, які зараз воюють або вже знаходяться в резерві, і відповідно нам провели навчання, дуже якісне навчання на спеціальній спортивній базі”, — говорить спортивний амбасадор Андрій Кучер.

Чоловіки зустрічаються з військовими в госпіталях та лікарнях і мотивують їх до спортивних занять на адаптивних тренажерах.

“Щоб вони не були зациклені в своїх проблемах, в своєму вакуумі, а спілкувались, тренувались”, — каже спортивний амбасадор Сергій Сліченко.

Проєкт «СпортАмбасадори»: у Полтаві поранених бійців мотивували до занять адаптивним спортом. полтава, ветеран, військовий, поранений, проєкт спортивні амбасадориПоранені бійці також грають в баскетбол. Суспільне Полтава

Андрій Кучер травмував руку минулого року на Донеччині після прильоту міни в окоп. Зараз, каже, рука не піднімається. Та він стріляє з лука зубами, займається бігом та греблею сидячи.

“Ми як ветерани, які пройшли на собі досвід пораненого військового, залучаємо хлопців. Тому рівний рівному – це наш головний принцип. «Ігри нескорених» – це бійці, чия воля сильніша за тіло”, — розповідає спортивний амбасадор Андрій Кучер.

Які тренажери використовують поранені бійці

Пораненим бійцям спортивні амбасадори показують види інклюзивних адаптивних тренажерів.

“Хендбайк. Його використовують останній раз в 2023 році на «Іграх нескорених» в Дюссельдорфі. Він розвиває швидкість десь до 23 км/год. Якщо в тебе не вистачає ноги чи там ти нижче пояса паралізований. Їдучи на велосипеді можна відчути оце відчуття, знаєте, швидкості. Яке, якщо в тебе з опорно-руховим апаратом складності, ти не відчував довгий період. Змога, перше, що навантажити верхній плечовий пояс і відчути це відчуття свіжого повітря в обличчя”, — каже спортивний амбасадор Володимир Галащук.

Проєкт «СпортАмбасадори»: у Полтаві поранених бійців мотивували до занять адаптивним спортом. полтава, ветеран, військовий, поранений, проєкт спортивні амбасадориСергій Сліченко. Суспільне Полтава

Моральну та фізичну реабілітацію, розповідає Володимир, поранені можуть проходити завдяки баскетболу на візках, плаванню, метанню ядра, греблі чи стрільбі з лука.

“Косі такі колеса. Позаду знаходиться страхувальний ролик. Для гри в баскетбол на візочках. Тут на цих візочках, які зараз стоять, навіть ззаду є прізвища військовослужбовців, які вже тренувались, змагались на «Іграх нескорених»”, — говорить спортивний амбасадор Володимир Галащук.

Як розповів амбасадор з Полтавщини Сергій Сліченко, нині він працює над тим, щоб на наступних змаганнях область представляли більше учасників.

“Ми тренуємось в кабінеті ЛФК. Маємо таку можливість безкоштовно займатись на сьогодні плаванням годину в «Акварені». Думаю, що на наступні «Ігри нескорених» буде більше учасників від Полтавської області”, — каже спортивний амбасадор Сергій Сліченко.

Спортивні амбасадори відвідали також госпіталі у Львові, Луцьку, Чернівцях, Дніпрі та Новотроїцькому.

Ігор Ізотов, Оксана Іванова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*