Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у центральних областях Валерій Ольховий, начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Олена Ярошенко спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області Наталією Гурковською у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили плановий моніторинговий візит до Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь».
Центр є державною бюджетною реабілітаційною установою, належить до сфери управління Міністерства соціальної політики України. Цільовим призначенням закладу є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов всебічного розвитку дітей з інвалідністю віком до 18 років та дітей віком до двох років включно, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.
Центр забезпечує проведення відповідно до потреб дітей комплексу заходів з ранньої, соціальної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної реабілітації. Медична реабілітація включає в себе всі види відновного лікування, медичне спостереження, профілактичні заходи. Центр забезпечує на безоплатні основі харчуванням дітей, яких зараховано для проходження реабілітації, та проживанням дітей, які отримують реабілітаційні послуги в режимі стаціонарного перебування.
На день візиту у закладі реабілітацію проходили 128 дітей, з них на цілодобовому перебуванні знаходилися 7 дітей.
У закладі успішно застосовується інтерактивна система психонейромоторної реабілітації «NIRVANA», сенсорна кімната «Снюзелен терапія», обладнаний за сучасними вимогами басейн, терапевтичні пристрої високого тону, що застосовуються в ультразвуковій терапії, сучасний автоматизований реабілітаційний пристрій для відновлення функції ходи для реабілітації дітей з ДЦП, система реабілітації рухового апарату.
Водночас монітори звернули увагу на ряд недоліків в роботу закладу – порушення товарного сусідства продуктів, немарковані та нестікеровані продукти, відсутність добових проб у день візиту, виявлено факт допуску до роботи двох працівників без медичних книжок.
Особливу стурбованість викликає занадто низьке фінансування комплексу реабілітаційних заходів, яке становить всього 40 копійок в день на одну особу та відсутність фінансування для періодичного технічного огляду унікальних вартісних пристроїв, на які необхідно близько 500 тисяч гривень.
Про повний перелік виявлених порушень поінформовано адміністрацію закладу, за результатами моніторингового візиту готуються листи реагування.
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини