Розвитку сприяє творчість

Розвитку сприяє творчість. творча майстерня, харків, жінка, соціалізація, інвалідність

Розвитку сприяє творчість. творча майстерня, харків, жінка, соціалізація, інвалідністьХарків. Проблема реабілітації жінок з інвалідністю пов`язана з необхідністю забезпечення їх соціальної активності, налагодженням корисних взаємозв`язків. Вони потребують повноцінного оточення для різнобічного розвитку та спілкування, реалізації своїх творчих здібностей.

Крім того, упереджене ставлення й гендерна дискримінація продовжують створювати проблемні ситуації у зв’язку з тим, що жінки та чоловіки як соціальні спільноти загалом мають неоднаковий доступ до соціальних статусів та ресурсів. Найголовнішою проблемою жінок з інвалідністю є відсутність доступу до інформації, яка могла б забезпечити дії цих людей щодо виживання. Причина цього — низький економічний рівень, коли вони не можуть пересуватися по місту, щоб одержувати інформацію в соціальних службах, не мають зв’язку між собою, не можуть реалізовувати свої здібності та таланти, приносити користь громаді та суспільству в цілому.

Сприяння соціалізації та інтеграції жінок та молоді з інвалідністю, популяризація та розповсюдження ідей гендерної рівності та гендерної культури, розвиток творчих здібностей — це основні цілі створення та забезпечення ефективної та сталої діяльності Творчої майстерні для жінок та молоді з інвалідністю.

За словами координаторки Тренінгового Центру гендерної культури Світлани Губіної, ця ініціатива за напрямом «Соціалізація та реабілітація жінок з інвалідністю через культурнотворчу діяльність», реалізується в Харкові в межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» за підтримки Європейського Союзу. Його унікальністю є те, що через використання методик інклюзії відбувається соціалізація та реабілітація жінок та молоді з інвалідністю саме через безпосередню творчу діяльність.

— Наша цільова аудиторія — це жінки та молодь з інвалідністю, волонтери. В межах реалізації цього проєкту ведеться активна робота Творчої майстерні для жінок та молоді з інвалідністю, на базі якої відбуваються навчання, майстер-класи, дозвільні заходи, соціальні акції та творчі заходи. Фінальним етапом реалізації нашого проєкту стане проведення виставки творчих робіт випускників Творчої майстерні на гендерно-чутливі теми, — коментує ініціаторка проєкту Ірина Старлат.

Наразі триває активна робота Творчої майстерні. Всіх, хто має бажання реалізувати себе творчо, запрошують стати учасниками проєкту.

В подальшому планується створення сталої громадської спільноти жінок та молоді з інвалідністю, які на постійній основі продовжуватимуть розвивати свої комунікативні та творчі навички, реалізовуватимуть себе у творчій діяльності в рамках подальшої роботи Творчої майстерні та впроваджувати власні громадські ініціативи з розповсюдженням ідеї гендерної рівності та гендерної культури, захисту прав жінок з інвалідністю у Харківському регіоні.

Центр гендерної культури Харкова відкрився у січні 2016 року. Почесним гостем заходу стала заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-­Рубан. Вона зазначила, що такий центр має величезне значення для життя Харкова, оскільки харків’яни, як і все українське суспільство, прагнуть до гендерної рівності.

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*