Щоб зробити якісні протези, не обов’язково їхати за кордон – їх можна замовити в Луцьку

Щоб зробити якісні протези, не обов’язково їхати за кордон – їх можна замовити в Луцьку. вікторія залуська, луцьк, укрпротез, військовий, протезування

Щоб зробити якісні протези, не обов’язково їхати за кордон – їх можна замовити в Луцьку. вікторія залуська, луцьк, укрпротез, військовий, протезування

Війна не тільки вбиває, вона ще й калічить. Та втрата руки чи ноги при сучасних технологіях – не вирок. І це підтверджують сотні прикладів, як люди живуть зі штучними кінцівками. Інше питання, що протезування коштує дорого. Тому держава взяла на себе витрати. Для військових – насамперед. Волинянам, щоб отримати якісний протез, не потрібно навіть нікуди їхати зі своєї домівки, інформує «Вісник+К».

Самі їдуть до травмованих

Регіональний представник фірми «Укрпротез» Вікторія Залуська знає про проблеми людей у формі не із чуток. Вона сама свого часу була у лавах «Азову». Тому їй дуже болить, коли дізнається, що наші воїни не обізнані з елементарними речами.

– У соцмережах часто можна побачити оголошення про збір коштів на протезування військового за кордоном. Виявляється, багато хто не знає, що військовий може отримати протез безплатно, – розповіла Вікторія. – Це гарантовано постановою Кабміну № 321 (до речі, вона надає гарантії і цивільним людям з обмеженими можливостями). Військовому потрібно мати довідку з частини форми 5 та довідку військово-лікарської комісії. І зателефонувати нам. Ми знаходимось у Луцьку, але приїдемо, куди людина скаже, проконсультуємо. Якщо у нього готові документи, зокрема і розслідування, де вказано, що отримав травму під час бойових дій по захисту Батьківщини, то виїде спеціаліст і зробить заміри. В Україні є цехи, де виготовляють якісні протези з використанням механізмів зі США та Європи. Військовий сам може вибрати собі за каталогом механізм, залежно від бажаної для нього мобільності. Тут же його можуть навчити ходити. Хоча реабілітацію можна пройти і в будь-якому профільному центрі Луцька.

Вікторія зазначила, що у своїй роботі постійно доводиться долати перепони. Буває так, що військовим з Волині радять їхати на протезування у Львів чи Київ. Але ж тоді він буде «прив’язаним» до того центру. А потрібна ж не одна примірка! Крім того, протез потрібно обслуговувати. А це значить, що людина з обмеженими можливостями має їздити на далекі відстані, іноді й у громадському транспорті. До того ж йому потрібен супровід. А це додаткові витрати.

– Це саме стосується і тих людей, які зробили протези за кордоном. Обслуговування має бути також там, – зазначила Вікторія Залуська. – Тому ремонт протеза, якщо знадобиться, потребує багато і часу, і коштів. Я раджу військовим: навіть якщо ви маєте вже протез закордонний, скористайтеся можливістю і зробіть запасний в Україні. Якщо говорити про протез гомілки і стегна, їх у нас можна отримати два: основний і для купання. В останньому немає механізму, він не поржавіє під час приймання душу або купання в озері чи річці.

З новою стопою – на риболовлю

Нам вдалося поспілкуватися з військовим із Ковельського району Леонідом. Чоловік просив не називати його прізвища. Йому 53 роки, до Великої війни обробляв більше гектара поля, їздив на тракторі, тримав господарку. Декілька місяців тому наступив на міну «пелюсток» і залишився без стопи (останнім часом це дуже поширена травма). Леонід розповів, що волонтери пропонували йому безплатне протезування за кордоном. Він уже навіть країну вибирав, куди їхати. Але після випадкової зустрічі з Вікторією Залуською передумав.

– Я зважив усе і вирішив ставити протез тут. А чому б і ні, якщо він такий самий? Все ближче додому. Сподіваюся, що знову буду ходити, займатися господарством і їздити з внуками на риболовлю, – сказав чоловік.

Вікторія ж каже, що, крім необізнаності, є проблема із виробленням документів – військові частини можуть 7-8 місяців видавати довідку про розслідування. У цей час потерпілий сідає в коляску. І багато після цього не хочуть ставити протези. Вони не розуміють, що при сидінні з часом деформується багато органів і людина втрачає здоров’я.

– Наші захисники повинні скористатися наданою можливістю. Ми не знаємо, що буде далі. Згадаємо афганців: спочатку держава їм допомагала, потім з’явилися інші ситуації. Змінився порядок черги навіть для атовців. Їм, щоб виготовити протез, треба мати статус інваліда. Для тих, хто отримав травми під час цієї Великої війни, такого статусу поки не потрібно, – зазначила Вікторія Залуська. – І ще раз наголошу – все робиться безплатно. Зверніться до нас. Телефони: (067) 885 98 86, (067) 5220290.

Наталка Слюсар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*