У Львові під час реабілітації підопічні центру Superhumans поранені військові та цивільні грають у гольф. Це частина методики реабілітації через цю гру. Медичним гольфінгом називають цю методику. Суспільне дізнавалося як відбуваються заняття.
Військовослужбовець Руслан Лисенко родом із Прилук. Чоловік отримав поранення, коли у його окоп під Вугледаром потрапив снаряд. На протезі, розповідає, він другий тиждень, та уже обрав для себе такий вид активної реабілітації.
“Дуже корисно і для протезу, і для самого себе. Для здоров’я, ти просто відключається і це дуже-дуже добре. І для здоров’я, і для ходьби”, — каже учасник реабілітаційної програми Руслан Лисенко.
Поруч освоює ключку для гольфу Валентин із Попасної. Він цивільний і отримав поранення, під час якого втратив ногу. У нього висока ампутація, та каже, наважився спробувати себе у грі в гольф.
“Я на протезі практично дві години був. Без перерви і відпочинку займались. Для мене це дуже багато. Оскільки, я ще тільки звикаю і свої супутні проблеми маю. І мені не можна довго на ньому стояти. А тут дві години без перепочинку, це просто супер”, — каже учасник програми Валентин Водолазький.
Заняття із гольфінгу. Фото: Суспільне Львів
Специфіка гри дозволяє задіяти різні групи м’язів, але одночасно дозволяє і розслабитись, каже ініціатор проєкту Олексій Башкірцев.
“Ми скомбінували методи гольфу і реабілітації. І знайшли такий метод, як гольфінг. Сама гра в гольф – це не тільки фізична історія, а і ментальна. І коли ми заходимо через ментальну — на відновлення, особливо в реабілітації, це відновлення відбувається в 10- 20 разів краще”, — каже Олексій Башкірцев.
У реабілітації важливою перш за все є психологічна складова, розповідає асистент фізичного терапевта центру Superhumans Нестор Бабський.
“Найбільшою частиною реабілітації, такої комплексної, є якраз психологічна. І тут людина відволікається від своїх проблем, травм. От гольф дуже добре допомагає відновитись психологічно”, — каже Нестор Бабський.
Приїжджають грати у гольф підопічні реабілітаційного центру Superhumans приблизно раз на тиждень.
Superhumans у Львові — це центр протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації, у тому числі і психологічної. Їхні підопічні — це військові і цивільні, які отримали травми через війну.
Катерина Садловська, Ірина Мочульська