У Полтаві відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових (ВІДЕО)

У Полтаві відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових (ВІДЕО). полтава, реабілітаційний центр, військовий, пацієнт, поранений

Він розрахований на 50 пацієнтів. Зокрема, це військові, які отримали травми кінцівок, головного мозку, спинного мозку, периферійної нервової системи тощо. Побувала у центрі наша знімальна група.

Полтавець Віктор відновлюється у реабілітаційному центрі для поранених військових. У листопаді минулого року він отримав кульове вогнепальне ураження шийного відділу хребта. Нині він відновлює чутливість руки, йому потрібна тривала реабілітація.

Віктор, проходить реабілітацію: Це така дощечка інтерактивна для розвитку дрібної моторики, так як в мене погано працюють пальці. Тут можна побачити і вмикачі різні, шнурівки, блискавки. Це те, що знадобиться у повсякденному житті. Результати добрі, рука взагалі не працювала.

Інноваційний реабілітаційний центр для військових відкрили у Полтаві у квітні. У ньому можуть одночасно перебувати п’ятдесят пацієнтів.

Світлана Гриценко, завідувачка реабілітаційного центру в Полтаві: Ми комунікуємо з військовим шпиталем і військовий шпиталь, лікарі військового шпиталю направляють нам пацієнтів для реабілітації. Пацієнти проходять тут реабілітацію після черепно-мозкових травм, травм периферійної нервової системи, а також пацієнти після операційних втручань.

Тут же готують пацієнтів після ампутації до протезування, а також реабілітують пацієнтів після самого протезування. 23-річний Богдан з Миколаєва втратив ногу в результаті мінометного обстрілу на Куп’янському напрямку.

Богдан, проходить реабілітацію: Щоб в подальшому могли поставити протез і я в подальшому був з протезуванням. Ми розроблюємо ногу, силу м’язів. Розминаємо, іноді поколює. Робимо так, щоб я вже встав на ноги.

Центр має лікувально-реабілітаційну зону. Тут облаштовано 2 зали фізичної реабілітації з апаратами віртуальної реальності.

— Пацієнт перш за все зосереджений на грі. Він відволікається від якогось болю, оніміння. Його задача у даній грі — зміщувати центр маси тіла наліво або направо.

Також тут є кабінети ерготерапії, психолога, масажу, магніто- й фізіотерапії, лазерної терапії, фізіотерапевта, ординаторська, інклюзивні санітарні кімнати та службові приміщення.

Дмитро Сакевич, асистент фізичного терапевта: Зараз пацієнт знаходиться на розвантаженні, щоб розвантажити поперек. Додатково ми витягуємо шийний відділ хребта, щоб зняти деякі оніміння.

А цей апарат призначений для розробки суглобів після поранень чи операцій.

Валентина Молнар, асистент фізичного терапевта: У даному випадку пацієнт не може самостійно згинати ногу і апарат працює за нього. Цей пацієнт у нас з пораненням плечового суглоба. Також не може самостійно піднімати руку.

Усі пацієнти у цьому центрі проходять психологічну діагностику. Ті, хто потребують і психологічного супроводу — проходять спеціальні заняття.

Тетяна Романенко, психолог: Забираємо на індивідуальні консультації, іноді збираємо групові консультації. Це групи самодопомоги, тобто, рівний — рівному, групи з елементами арт-терапії, групи з елементами ароматерапії, релаксації, заземлення. Справляємося із тривожними розладами.

Суворих термінів перебування у центрі немає, — говорять фахівці. У кожного пацієнта він індивідуальний.

Світлана Гриценко, завідувачка реабілітаційного центру в Полтаві: Коли поступає пацієнт ми його оглядаємо і ставимо мету. Мету реабілітації ми ставимо, враховуючи бажання пацієнта. Пацієнт лікується до тих пір, поки не досягне мети або визначених цілей реабілітації.

Окрім Полтави, інноваційні центри надають безоплатні послуги і в інших містах України. Полтава стала 12-м містом, де відкрили центр.

Телеканал ІРТ Полтава

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*