В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами (ФОТО, ВІДЕО)

В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами (ФОТО, ВІДЕО). луцьк, діти, обладнання, поліклініка, інвалідність

В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами. луцьк, діти, обладнання, поліклініка, інвалідністьФото: Суспільне Луцьк

У медзакладі осучаснили комплекс реабілітаційно-відновлювальних процедур. Зокрема, у кімнаті кінезотерапії є обладнання, на якому працюють діти з церебральним паралічем. Розповіла Суспільному завідувачка реабілітаційного відділення, лікарка Світлана Гнатів.

Оновити комплекс реабілітаційно-відновлювальних процедур вдалося завдяки обладнанню, що закупили торік. За півріччя охопили реабілітацією півтисячі дітей з ортопедичними та неврологічними захворюваннями, – каже Світлана Гнатів.

“Зараз закупили м’ячі та різну апаратуру, то діти почали на багато ліпше розвиватися. При гіпертонусах, особливо, коли ми використовуємо м’ячики, додаємо масажі, то дітям це дуже подобається, по-друге, вони набагато краще розслабляються”, – говорить фізична терапевтка Оксана Гудзь.

В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами. луцьк, діти, обладнання, поліклініка, інвалідністьФізична терапевтка Оксана Гудзь займається з дітьми. Фото: Суспільне Луцьк

Для відновлювальних процедур пацієнтам потрібне направлення педіатра, потім з дітьми починають працювати реабілітологи, – говорить Світлана Гнатів.

В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами. луцьк, діти, обладнання, поліклініка, інвалідністьОновити комплекс реабілітаційно-відновлювальних процедур вдалося завдяки обладнанню, що закупили минулого року. Фото: Суспільне Луцьк

Мама Оксана Ясінська з березня ходить з дитиною до реабілітолога у відділення поліклініки. Розповідає: під час пологів дитина отримала травму і до трьох років не ходила.

“У нас іде зараз поліпшення постави правої ніжки. Зменшилося закидання ніжки, додалася рівна постава. Місяць тому мою донечку навчили самостійно одягати кофтинку і знімати її”, – каже жінка.

В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами. луцьк, діти, обладнання, поліклініка, інвалідністьМама Оксана Ясінська з березня ходить з дитиною до реабілітолога у відділення поліклініки. Фото: Суспільне Луцьк

У семирічного Данила заняття з ерготерапевтокою. Хлопчик з сім’ї вимушених переселенців, розповіла мама, харків’янка Анна Гур’єва. Каже: дитина від народження має неврологічні проблеми та у рідному Харкові двічі-тричі на рік малий проходив курси реабілітації.

Нині другий місяць займають у Луцькій дитячій поліклініці. Жінка каже, що позитивний результат бачить.

В Луцькій поліклініці – нове обладнання для реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними хворобами. луцьк, діти, обладнання, поліклініка, інвалідністьДругий місяць займається реабілітацією семирічного сина у Луцьку переселенка з Харкова Анна Гур’єва. Фото: Суспільне Луцьк

У кімнаті кінезотерапії є обладнання для реабілітації дітей з церебральним паралічем, каже Світлана Гнатів. За допомогою реабілітаційної клітки розвантажують і навантажують певні групи м’язів. Тут є бігова доріжка, велотренажер, апарат для електростимуляції роботи рук і розробки суглобів, інше обладнання.

Зі слів завідувачки відділення, на початку введення воєнного стану, пацієнтів було менше, зараз працюють на повну потужність.

Що відомо

  • На Волині є 13 закладів, які надають послуги з реабілітації для дітей з інвалідністю. Під час дії воєнного стану частина із них внесла корективи у свою діяльність.
  • У серпні 2021 року батьки дітей з інвалідністю, котрі отримують послуги в державному центрі комплексної реабілітації “Пролісок”, просили поліпшити інфраструктуру закладу та продовжити щоденне перебування дітей, яке через пандемію скоротили спершу до двох годин, а пізніше обмежили перебування дітей до чотирьох на день.
  • Під час пандемії коронавірусу санаторій “Дачний”, поблизу Луцька теж припиняв свою роботу. Її відновили після того, як в закладі облаштували пандуси для дітей з інвалідністю та встановили протипожежну сигналізацію, у травні 2021 року.

Богдана Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*