В Україні проводитимуть реабілітацію за міжнародними стандартами (ВІДЕО)

В Україні проводитимуть реабілітацію за міжнародними стандартами (ВІДЕО). лікар, лікарня, лікування, модуль, поранення

В Україні проводитимуть реабілітацію за міжнародними стандартами. лікар, лікарня, лікування, модуль, поранення

В Україні розпочинають роботу над впровадженням міжнародних стандартів реабілітації у лікарнях. Для цього проведуть низку робіт та підготовку лікарів.

Про це повідомила радниця – Уповноважена президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

Зараз триває робота над тим, щоб в Україні запрацювала сучасна система реабілітації. Її розпочали ще два роки тому за ініціативи першої леді України Олени Зеленської задля усунення бар’єрів для людей, які знаходяться у кризовому стані.

“Щодня у новинах ми бачимо, як люди отримують поранення. Ми розуміємо, що їм треба буде відновлюватися після цього. Важливо, щоб це відновлення відбувалося за світовими стандартами. Тож впроваджується робота постраждалих з мультидисциплінарною командою над активною реабілітацією. Раніше людина отримувала призначення лікаря, після цього мала приймати ліки та робити певні процедури. Зараз ми розуміємо, що пацієнт – це не об’єкт лікування, а суб’єкт. Тому він має розуміти, що та навіщо робити під час лікування”, – пояснила Ломакіна.

Сьогодні в Україні функціонують чотири лікарні, де вже впроваджені новітні підходи реабілітації – у Чернігівській, Сумській, Рівненській та Львівській областях.

Для того, щоб новітня система Міжнародної класифікації функціонування стала ще більш поширеною в Україні, буде створено спеціальний модуль у системі охорони здоров’я і кожен лікар зможе ним користуватися.

“Модуль – це робочий інструмент для лікаря, над яким зараз працюють програмісти. Він має запрацювати, орієнтовно, до кінця року. За ці пів року ми зможемо навчити лікарів підходам Міжнародної класифікації, а також пояснимо як користуватися модулем. З наступного року кожен лікар матиме доступ до нових інструментів”, – підсумувала уповноважена.

«Центр прав людини ZMINA»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*