Відбулось позачергове засідання Координаційної ради Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції

Відбулось позачергове засідання Координаційної ради Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції. трастовий фонд нато, військовослужбовець, засідання, поранений, протезування

Відбулось позачергове засідання Координаційної ради Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції. трастовий фонд нато, військовослужбовець, засідання, поранений, протезування

Відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань реалізації Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією HATO з підтримки та постачання про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації (далі – Координаційна рада) під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка у форматі відеоконференції.

У засіданні Координаційної ради взяли участь представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міноборони, МВС, Нацгвардії, МОЗ, СБУ, ДСНС та Держприкордонслужби.

Під час засідання були розглянуті питання щодо підготовки до міжнародних змагань ,,Ігри воїнів” у 2022 році, а також звернення Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України щодо надання допомоги для фінансування транспортних витрат по території України членам родин загиблих військовослужбовців, які проходять реабілітацію за кордоном.

Також членами Координаційної ради було погоджено перерозподіл коштів для технічного обслуговування електронного вузла та окремих деталей протезу діючого військовослужбовця.

Зокрема, за фінансової підтримки Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA) у рамках впровадження технології протезування Genium X3 для забезпечення найбільш активних учасників бойових дій, які знаходяться на військовий службі та відповідно до рішення Координаційної ради, УкрНДІпротезування у 2021 році успішно реалізовано проект щодо протезування електронною системою учасника бойових дій у рамках навчального семінару. Весь цей період пацієнт успішно користувався протезом, був діючим військовослужбовцем, саме на цьому протезі безпосередньо брав участь у бойових діях на лінії фронту, вів оборону Маріуполя, ,,Азовсталі”. Протез пройшов найекстремальніші умови експлуатації і зараз планово потребує технічного обслуговування електронного вузла та окремих деталей. Після проведення всіх необхідних робіт з протезом захисник України планує повернутися до служби в найближчий час.

Учасники засідання погодились, що вже сьогодні можна побачити результат зусиль, спрямованих на розбудову в Україні спроможностей у сфері медичної реабілітації, зокрема забезпечення місцевих медичних центрів належними засобами надання відповідних реабілітаційних послуг, розвиток системи реабілітації, протезування за новітніми технологіями для людей з фізичними вадами, постраждалих від війни. Однак, наслідки війни є катастрофічними, у зв’язку з цим перед Україною постає виклик щодо забезпечення якісними реабілітаційними послугами осіб, постраждалих від війни, та розбудови інституційної спроможності в Україні в післявоєнний період, в тому числі за рахунок фінансової допомоги міжнародних партнерів.

Міністерство соціальної політики України

Одна репліка к “Відбулось позачергове засідання Координаційної ради Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції”

  1. Доброго дня шановні мене звати Микола, я втратив ногу на сході України, не знаю до кого звертатися хотілося би отримати сучасний протез щоб я продовжував службу! Це Geniym x3, але мені тільки пропонують 3R80 колінний модуль ви мабуть знаєте що він не такий мобільний! Я запитував у веробника чи можливо мені поставити Geniym x3? Сказали так тільки за власний кошт бо держава не перекриває затрати сам не знаю що робить, просити у людей на протез соромно можливо ви чимось допоможе. Дякую за увагу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*