Власний центр для обслуговування протезів хочуть створити у Житомирі, щоб допомагати людям з ампутаціями

Власний центр для обслуговування протезів хочуть створити у Житомирі, щоб допомагати людям з ампутаціями. житомир, сергій сухомлін, специалист, суспільство, центр для обслуговування протезів

Влада Житомир хоче полегшити людям з ампутаціями процес обслуговування встановлених протезів, для цього вже найшли спеціалістів і збираються відправити їх на навчання в Італію.

Про це мер Житомира Сергій Сухомлин сказав 17 квітня в програмі «Діалоги».

«З ампутаціями у нас, на жаль, є багато житомирян. Є в нас хлопець поранений, житомирянин, в якого три ампутації, трьох кінцівок. Ми знайшли фонд в США, який готовий наполовину оплатити операцію трьох кінцівок. Це приблизно 100 тисяч доларів. І нам потрібно було знайти 50 тисяч доларів, ми знайшли варіанти, як профінансувати. А потім Андрій Забігайло, начальник управління у справах ветеранів, теж людина, яка в свій час втратила ногу, запитав, чи ми точно правильно робимо. Я кажу, що наша задача – зробити все, щоб людина не втрачала якість життя, це приклад того, як суспільство відноситься до тих, хто його захищає. Він каже, що свого часу робив перший протез в США: йому пощастило – відправили, зробили суперсучасно, все нормально, але приїхав в Україну і через два місяці викинув його. Бо протез – це фактично як нога, живий прилад, який потрібно підлаштовувати постійно, щось переробляти, змінюються якісь параметри. Але у нас його не можуть обслуговувати», – сказав Сергій Сухомлин.

Мер повідомив, що в нього запланована зустріч у Києві з великим виробником протезів – компанією з Італії.

«До мене приїжджав власник компанії, він сам професор, викладає в університеті, ця людина просто яку я дуже добре знаю. І для нас задача – відкрити в Житомирі відділення, для того, щоб в нас було своє обслуговування (протезів), свої можливості і спеціалісти. Найскладніша задача була знайти спеціалістів, бо італійці кажуть: ви нам засилаєте їх на три місця в Італію, вони проходять стажування, і потім працюємо. І коли ми кинулися шукати техніків, реабілітологів – це величезна проблема. Ми шукали майже два місяці і знайшли класних хлопців, зараз будемо оформлювати документи і відправляти в Італію», – розповів мер Житомира.

Мер також зазначив, що по реабілітаційному центру, який збираються побудувати в районі гідропарку, вже готова вся документація, а фінансування шукають у міжнародних фондах, але поки безрезультатно. Натомість реабілітаційні відділення облаштовують у поліклініках і комунальних лікарнях.

Повністю програму «Діалоги» з мером Житомира дивіться тут

Житомир.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*