Як черкащани до Кропивницького приїжджали (ФОТО)

Як черкащани до Кропивницького приїжджали (ФОТО). кропивницький, черкаси, туризм, інвалід, інвалідність, person, wall, clothing, painting, group, people, woman, human face, art, family. A group of people in a room

Як черкащани до Кропивницького приїжджали. кропивницький, черкаси, туризм, інвалід, інвалідність

Говорячи про реабілітацію людей з інвалідністю зупиняються на багатьох аспектах. Зокрема на фізичному та психологічному розвитку. Одним з його різновидів можна назвати і туризм. Адже людина з обмеженими фізичними можливостями прагне до повноцінного життя. Ми знаємо чимало позитивних прикладів коли люди з вадами слуху, зору долали бар’єри і подорожували світом.

В Черкаському осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» туризм давно став одним з найцікавіших і найбажанішим аспектів реабілітації. Як зізнається голова Черкаської обласної організації ВОІ СОІУ Лідія Чаплюк вони вже побували у багатьох містах України, мали можливість вивчити доступність міст для подолання бар’єрів на шляху до об’єктів соціальної інфраструктури.

Є міста де люди почувають себе вільно і беруть активну участь у соціалізації, але здебільшого все ж таки для людей інвалідністю робиться дуже мало.

Нещодавно делегація з Черкащини побувала в нашому місті. Відбувся спільний реабілітаційний захід «Культурна спадщина України – платформа єдності», організований Кіровоградською та Черкаською обласними організаціями інвалідів.

Як зазначає Лідія Федорівна від імені своїх земляків вони відчули гостинність вже з перших кроків, що підтверджує статус Кропивницького як гостинного міста та важливого туристичного об’єкту, оминути який під час подорожі Україною, відверто кажучи, важко.

І першим на їх шляху був Благовіщенський храм. Здебільшого майже до кожного храму ведуть сходи, які не подолати людям на візку. Благовіщенський Храм у Кропивницькому будувався за новим проектом, тож тут передбачено і пандуси, і кнопки виклику і спеціальні куточки для людей з інвалідністю. Гостинно зустрів своїх земляків священик Іван Верескун, надавши їм можливість помолитися, взяти участь у майстер-класі зі дзвонарства і почути особистий дзвін. Перепочити черкащан запросили до недільної школи, де і почастували чаєм та солодощами.

Потім на них очкувала цікава подорож історичним містом. Екскурсію провів Олег Юрченко, завідуючий відділом туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи обласного художнього музею. Попри усі проблеми зі здоров’ям, спеку, втомленість гості пройшли вулицею Двірцевою від академічного музично-драматичного театру імені Кропивницького до вулиці Шевченка. Напевно подорожували і далі, настільки цікавою була для них розповідь про історичне місто, якби не поспішали до обласного художнього музею.

Тут їх очкували працівники музею, презентуючи кожний зал окремо.

Третім етапом заходу стала екскурсія експозиційними залами обласного художнього музею, який, цілком заслужено, викликав у багатьох гостей асоціацію з Ермітажем. Особливо вразив їх зал мистецтва XVIII – початку ХХ століття та, вже традиційно, картина польського художника-баталіста Войцеха Горація Коссака «Кривава неділя у Петербурзі 9 січня 1905 року». Частина гостей після екскурсії-прогулянки по місту трошки змогли перепочити й прослухати цікаві розповіді про життя і творчість нашого видатного художника-земляка завітавши до картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

А співробітникам музею було за щастя подарувати приємні хвилини цим людям, стійкість, витримка та бажання жити повноцінним життям яких є чудовим прикладом для наслідування кожному з нас.

Отримавши насолоду від дотику до мистецтва Кіровоградщини, продовжили подорож до колиски театральної Мекки – Хутора Надії. Відзначили все: гостинність, унікальне повітря, цінність музейних кімнат і недоторкану природу.

Як зазначила голова Черкаського осередку ВОІ СОІУ Лідія Федорівна Чаплюк, вони відкрили для себе унікальний край і сподіваються на подальші спільні проекти. І звісно насамперед вдячні усім організаторам унікальної туристичної мандрівки: Кіровоградському осередку ВОІ СОІУ, обласному художньому музею, обласному краєзнавчому музею, Благовіщенському Храму Кропивницького.

Лідія Федорівна зауважила, що після таких поїздок люди з обмеженими можливостями почувають себе втомленими, але щасливими.

Тож туризм – найцікавіший різновид реабілітації для людей з інвалідністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*