Проблемами спортсменів-інвалідів області опікуватиметься координаційна рада

1 02 1 725821 2. инваспорт, інвалідів

1 02 1 725821 1

У Запорізькому обласному центрі молоді відбулося перше засідання координаційної ради з питань розвитку фізичної культури і спорту інвалідів області, у якому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, начальник управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА Наталія Власова, депутат обласної ради Микола Ярмощук, заступник Запорізького міського голови Олександр Кузьмін.

Члени координаційної ради ознайомилися з результатами роботи регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», успіхами та перемогами його вихованців.

Як повідомив начальник центру Андрій Барабанов, у минулому році спортсмени-вихованці закладу вибороли чимало високих нагород. Так, на чемпіонатах України завоювали 22 золоті медалі, 12 срібних та вісім бронзових; на чемпіонатах Європи – шість золотих та дві срібні медалі; на чемпіонатах світу – п’ять золотих, одну срібну медаль та дві бронзові.

Зусилля центру «Інваспорт» у цьому році спрямовані на залучення інвалідів та учасників АТО до активних занять різними формами фізкультурно-реабілітаційної та спортивної роботи, підготовки паралімпійського та дефлімпійського резерву, спортсменів високого класу.

На сьогодні тренерсько-викладацький склад центру нараховує 23 тренери з різних видів спорту: пауерліфтингу, легкої атлетики, тенісу настільного, баскетболу, футболу, плавання, тхеквондо, дзюдо, стрільби кульової, фехтування. Вони працюють із 33 групами, у яких займаються 205 дітей.

У ході засідання учасники розглянули низку питань, зокрема щодо стратегії підготовки провідних спортсменів регіонального центру «Інваспорт» до XV Паралімпійських ігор 2016 року; встановлення стипендій перспективним спортсменам-інвалідам у поточному році, підготовки та проведення спортивного фестивалю «Разом ми сильніші, здоровіші та міцніші!».

Окрему увагу приділено питанню виділенню житла для переможців та призерів Паралімпійських ігор у 2012 році. З цього питання заступник Запорізького міського голови Олександр Кузьмін повідомив, що для забезпечення житлом окремих категорій населення – придбання квартир для призерів Олімпійських та Паралімпійських ігор у Лондоні – у міському бюджеті передбачено кошти. Цього року для спортсменів буде придбано сім однокімнатних квартир. Посадовець запевнив, що всі призери ігор отримають ключі від нового житла.

Підбиваючи підсумки засідання, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін відзначив важливість створення такої координаційної ради та наголосив на необхідності не лише обговорювати поточні проблеми спортсменів-інвалідів, а максимально сприяти оперативному їх розв’язанню.

– Координаційна рада створена для того, що сприяти розвитку фізичної культури і спорту інвалідів області, щоб створювати всі необхідні умови для соціалізації цих громадян та повноцінного суспільного життя. Найголовніше, щоб від слова ми якнайшвидше переходили до діла, чітко ставили завдання та їх виконували, – підкреслив посадовець.

Управління у справах преси та інформації

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*