Уряд удосконалив Порядок забезпечення інвалідів автомобілями

1 02 0726clgqvrfpik 2. автомобілем, інвалідів

31 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів України своєю постановою вніс зміни до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями – з метою його удосконалення. Проект відповідного акта підготувало Мінсоцполітики.

Так, людям з інвалідністю надана можливість, за їх бажанням, переоформляти безкоштовно у власність автомобілі, якими вони користуються, після закінчення десятирічного терміну експлуатації. Це стосується як придбаних за державні кошти автомобілів, так і отриманих як гуманітарну допомогу.

Також врегульовано норму щодо обов’язкової реєстрації членів сім’ї, яким передається керування автомобілем в Україні, і уточнено чинну норму пункту 15 Порядку щодо повернення інваліду частини сплачених за автомобіль (7 або 30 % з урахуванням ступеня зносу автомобіля) коштів при його достроковому поверненні державі, наприклад, при влаштуванні до будинку-інтернату.

Крім того, внесеними змінами передбачено надання права користування автомобілем двом членам сім’ї для інвалідів війни та інвалідів І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. (Як відомо, на даний час таке право надається лише одному члену сім’ї. І в разі перебування його в лікарні або у відрядженні інвалід не може скористуватися автомобілем за допомогою іншого члена сім’ї).

А от норму щодо визначення Кабінетом Міністрів марки автомобілів, які закуповуються для інвалідів державою, із Порядку взагалі вилучено, оскільки вона суперечить Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Урядовий портал

3 реплік к “Уряд удосконалив Порядок забезпечення інвалідів автомобілями”

  1. nikola :

    А другую машину можно получить,после оформления на себя после десяти лет старой?

  2. Руслан :

    Я уже больше 20 лет стою на очереди,есть ли у меня получить машину?

  3. Анатолий :

    А как я инвалид 1групы общего заболевания могу переорфомить автомобиль на себя? Машине ужэ 21год.И что мне для этого нужно? И какие документы?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*