Держава розділила їхній біль…

1 25 4 ww110333 1. дитини-інваліда

Допоможіть розібратись, які пільги передбачає законодавство для дітей-інвалідів та їхніх батьків? Шукала в інтернеті, але там одна інформація суперечить іншій.

Ольга Олександрівна,
м. Луцьк

Для дітей-інвалідів, відповідно до норм законодавства, передбачено такі пільги:

1. Безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі), а також усіма видами приміського транспорту.

2. Знижка 50% вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня до 15 травня (ця пільга поширюється на осіб, які супроводжують дітей-інвалідів під час поїздки, але не більш ніж на одного супроводжувача).

3. Забезпечення, в порядку черги, безоплатним санаторно-курортним лікуванням.

4. Безплатне або пільгове надання послуг із соціально-побутового і медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими засобами (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, засобами пересування) за наявності відповідного медичного висновку.

5. Забезпечення лікарськими засобами за рецептами у разі амбулаторного лікування.

6. Обдаровані діти-інваліди мають право на безплатне навчання музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва в загальних та спеціальних навчальних закладах.

Батькам дитини-інваліда може бути надано один додатковий вихідний на місяць коштом підприємства. Одному з працюючих батьків передбачено пільгу щодо сплати прибуткового податку.

Працюючу матір дитини-інваліда без її згоди не можна залучати до надурочних робіт або направляти у відрядження. Також заборонено тимчасово переводити її на іншу роботу. Мати дитини-інваліда має право на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю сім календарних днів без урахування святкових та неробочих. Щорічну відпустку надають їй за бажанням у зручний для неї час.

Мати, яка народила та виховала до шестирічного віку інваліда з дитинства, матиме право достроково виходити на пенсію, але не раніше ніж за п’ять років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу. Час догляду за дитиною-інвалідом зараховується до стажу роботи, що може вплинути на розмір пенсії.

На жаль, пільг з оплати за користування житлом та комунальними послугами дітям-інвалідам, а також їхнім батькам чинне законодавство не передбачає. Субсидії надають місцеві органи влади на загальних підставах.

Ведучий сторінки «Територія права» Василь Нагорний

“Волинь”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*