60 тисяч гривень за моральну шкоду допомогла відсудити мешканцю Хустщини адвокат Ольга Потьомкіна

60 тисяч гривень за моральну шкоду допомогла відсудити мешканцю Хустщини адвокат Ольга Потьомкіна. дтп, хустщина, відшкодування, моральна шкода, інвалід, indoor, person, human face, woman, clothing, art, statue. A group of people in a room

60 тисяч гривень за моральну шкоду допомогла відсудити мешканцю Хустщини адвокат Ольга Потьомкіна. дтп, хустщина, відшкодування, моральна шкода, інвалід

До Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся потерпілий у кримінальному провадженні, в якого було не вирішене питання про відшкодування завданої йому моральної шкоди завданої внаслідок вчинення злочину. Потерпілий внаслідок ДТП став інвалідом I групи, позбавлений можливості вести звичайний спосіб життя, заробляти кошти на своє утримання, не може самостійно пересуватись і постійно потребує сторонньої допомоги, яку йому надає його рідна сестра.

Адвокат Потьомкіна Ольга Михайлівна, за дорученням Хустського місцевого центру, зустрілася з клієнтом та роз’яснила йому, що відшкодування завданої йому моральної шкоди можливе за наявності рішення суду з цього питання. Адвокатом у даному кримінальному провадженні по справі заявлено цивільний позов про відшкодування моральної шкоди внаслідок вчинення злочину у розмірі 100 000 грн. та направлено до суду першої інстанції. Вирішуючи питання щодо цивільного позову суд враховує, що згідно з вимогами ч.3 ст. 23 ЦК України розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. Виходячи з засад розумності і справедливості, суд прийшов до висновку, що розмір моральної шкоди, яка підлягає до відшкодування підсудним потерпілому слід визначити в сумі 60 тисяч гривень.

Суд позов задовольнив частково стягнув з підсудного на користь потерпілого 60 000 гривень у відшкодування завданої моральної шкоди.

За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих місцевих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті!

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*