Жодна людина з інвалідністю не повинна відчувати порушення своїх прав – Президент (ВІДЕО)

1 03 11 20ca8a018d91b77ef8214f0de2fe07ae 1449153209 extra large 1 2. міжнародний день людей з обмеженими можливостями, міжнародний день людей з інвалідністю, інвалідністю

1 03 11 20ca8a018d91b77ef8214f0de2fe07ae 1449153209 extra large 1
З нагоди відзначення в Україні Міжнародного дня людей з інвалідністю Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками громадського руху підписав Указ, спрямований на посилення діяльності щодо забезпечення прав відповідної категорії людей.

Глава держави запропонував відмовитися від радянського слова «інвалід» та слідувати міжнародним стандартам, закріпленим в Конвенції ООН про права людей з інвалідністю: «Я не хочу, щоб стосовно людей з інвалідністю використовували слово «інвалід» або словосполучення «неповносправний» чи «особа з обмеженими можливостями». Українські громадяни повинні бути рівноправними, навіть маючи інвалідність».

Президент наголосив, що «держава разом із суспільством повинна ліквідувати всі бар’єри, що заважають повній та ефективній участі людей з інвалідністю в житті суспільства нарівні з іншими, та створити для них справедливі та сприятливі умови життєдіяльності».

«Жодна людина з інвалідністю – чи то учасник антитерористичної операції, чи то внутрішньо переміщена особа, чи то просто людина, доля якої обтяжена інвалідністю, не повинна відчувати на собі порушення прав, а тим більше – дискримінацію за ознакою інвалідності», – сказав Президент під час зустрічі.

Глава держави також наголосив на важливості запровадження в повній мірі європейських стандартів в питанні забезпечення прав вказаної категорії людей. «Якщо ми рухаємося до Європи, то це не лише безвізовий режим, не лише фінансове забезпечення тих чи інших програм, а це в першу чергу зміна ставлення до людей з інвалідністю – одна з ключових європейських цінностей, про які ми говорили під час Революції гідності», – наголосив Петро Порошенко.

Президент звернув увагу на те, що Конституційна реформа в частині децентралізації чітко передбачає відповідальність місцевих органів влади у ставленні до людей з інвалідністю. «Не просто декларативна фіксація цих прав, а й фінансове забезпечення відповідним ресурсом», – зазначив він.

У свою чергу, Уповноважений з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич подякував Президентові за створення інституту Уповноваженого та зазначив, що підписаний Указ змінює підходи та ставлення до вказаної категорії людей, які «потребують забезпечення рівних прав й можливостей, оскільки традиційно були дискриміновані в радянському та пострадянському суспільстві».

«Рік особливий, і на жаль проблема людей з інвалідністю стає більш актуальною через війну», – наголосив Валерій Сушкевич. За його словами, мова йде про поранених українських героїв, які повернулися із зони проведення АТО з інвалідністю, цивільне населення, яке отримало травми через розірвані снаряди та бомби, переселенців з інвалідністю.

Президент наголосив на необхідності прибрати бюрократичні перепони для воїнів АТО, які отримали інвалідність і потребують оформлення відповідних документів. За його словами, зараз запроваджується «Картка Бійця», яка «дасть можливість чітко знати наскільки боєць забезпечений усім необхідним і спростить оформлення усіх відповідних соціальних гарантій».

Глава держави також підписав Указ спрямований на збільшення з 250 до 300 числа стипендій Президента України для видатних спортсменів з паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерів. «Наші спортсмени з інвалідністю вивели Україну у лідери світового спорту та є зразком неймовірної сили духу та патріотизму, а тому заслуговують на державну підтримку», – наголосив Петро Порошенко.

У зустрічі взяли участь Міністр соціальної політики Павло Розенко, Міністр інфраструктури і транспорту Андрій Півоварський, Міністр молоді і спорту Ігор Жданов, заступник Глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко, Координатор системи ООН в Україні з гуманітарних питань, Постійний Представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер, представники громадських організацій людей з інвалідністю, українські параолімпійці, ветерани АТО.
1 03 11 b38e0cce105e1ac7a4be4defb1da50a0 1449153351 extra large 2


Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*