Кабмін пропонує ВР підвищити держконтроль за додержанням законодавства про зайнятість інвалідів

1 25 6 Verkhovna Rada Ukrainy. інвалідів

У Раді зареєстровано відповідний законопроект

Верховна Рада України може підвищити ефективність державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Відповідний урядовий законопроект №4125 “Про внесення змін до статей 19 і 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо адміністративно-господарських санкцій” був зареєстрований в парламенті 22 лютого 2016 року.

“Метою розроблення законопроекту є підвищення ефективності державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів шляхом відновлення втраченої державної функції контролю за розрахунком і сплатою роботодавцями сум адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів”, – сказано в пояснювальній записці.

Так, законопроектом пропонується встановити, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого цим законом.

Зазначається, що у разі несплати підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами – підприємцями адміністративно-господарських санкцій самостійно, їх сума розраховується відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів на підставі звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

У разі виявлення в ході перевірки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, порушень нормативу, встановленого цим законом, сума адміністративно-господарських санкцій і пені розраховується та вказується в акті перевірки.

Підкреслюється, що строк давності до стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим законом, не застосовується.

РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*