Люди, які стоять у черзі на авто, можуть ввезти його без сплати мита як гуманітарну допомогу

1 17 5 0726clgqvrfpik 2. інваліди

Згідно законодавства людина, яка має інвалідність і перебуває у черзі за автомобілем може ввезти в Україну імпортне авто без сплати мита як гуманітарну допомогу собі.

Таку інформацію повідомив у коментарі «Гречці» директор департаменту соцзахисту Кіровоградської ОДА Олександр Догаров.

“Обов’язкова вимога до цього – людина має перебувати в черзі інвалідів на отримання авто. Якщо людина особисто знайде донора, донор подарує автомобіль, то авто звільняється від оподаткування. Але автомобіль не повинен бути об’ємом двигуна більше 1,8 тисяч кубічних сантиметрів і не старше 8 років. Відповідна черга на отримання авто ведеться у Департаменті соцзахисту. Взагалі існує три черги на отримання відповідної гуманітарної допомоги у вигляді авто. Найперше, це інваліди ВВВ, які безпосереднього брали участь у війні. Друга черга – це інваліди війни, сюди відносяться інваліди ЧАЕС, які мають два статуси – інвалід ЧАЕС та інвалід війни, учасники бойових дій в Афганістані та інших війнах, де отримано інвалідність. Третя черга – це інваліди загального захворювання, які мають відповідну групу інвалідності. Висновок, щодо необхідності забезпечення людей автомобілем, робить медично-соціальна експертна комісія. Людей з першою категорією інвалідності забезпечують безкоштовно автомобілем, другої – оплачують 7% вартості автомобіля, третьої – 30% від вартості авто. Але починаючи з 2014 року ці автомобілі ми з держбюджету не отримували, тому черга фактично стоїть на місці. Раніше людина могла ввести автомобіль, який не можна було ні продати, ні подарувати. І після смерті він повертався в управління соцзахисту. Наразі після 10 років автомобіль можна продати чи переоформити. Я думаю, що багато учасників бойових дій зацікавляться цим питанням.” – розповідає Догаров.

Зараз на черзі по забезпеченню автомобілями перебувають двоє учасників АТО з інвалідністю.

Нагадаємо, тепер функції розподілу гуманітарної допомоги від уряду перейшли до ОДА.

Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка

Одна репліка к “Люди, які стоять у черзі на авто, можуть ввезти його без сплати мита як гуманітарну допомогу”

 1. Лидия :

  Держава Україна ніяк не виконує закон про забезпечення інвалідів автомобілями,
  то
  замість того, щоб вигадувати складні процедури з нібито гуманітарними автомобілями(насправді люди в 98% просто купують самі і з великими заморочками знаходять підставних “дарувальщиків” і отримують придбаний за власні кошти автомобіль вже через СОБЕЗ, ризикуючи його втратити. Бо оця супернорма, що аж через 10!!! років сім’я зможе залишити його собі – це насмішка) –

  – потрібно насправді
  – це ЗАКОНОМ дозволити ВСІМ інвалідам за власні кошти придбавати автомобіль за кордоном без обмежень по об’єму двигуна і З НУЛЬОВОЮ ставкою розмитнювати і так само безоплатно реєструвати(логічно буде) 1 раз у 5 років,, з правом продати і подарувати.
  Тому що держава ніяк не виконує Закон про забезпечення інвалідів автомобілями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*