Бордюри, вузькі двері й незручні пороги – люди з інвалідністю розповіли про доступність судів

1 01 5 b873486dcf19f4aa42bf87b75963d565 2. інвалідністю

 1 01 5 b873486dcf19f4aa42bf87b75963d565 1

Зустріч представників громадських організацій з представниками судової системи Харкова пройшла 29 липня у малій залі міськради.

Провела зустріч заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. За її словами, питанням доступності місто займається вже понад 15 років, і за цей час багато чого було зроблено. Зараз разом з людьми з інвалідністю вивчається проблема доступності правосуддя.

Біля входів у районні суди вже з’явилися пандуси, кнопки викликів. Віце-президент міської громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова зазначила, що проведена велика робота, але багато що ще належить зробити. Йшлося про паркомісця, ширина яких повинна дозволяти людині дістати візок і пересісти в нього, про відмову від вузьких вхідних дверей, через які неможливо проїхати, про укладення спеціальної тактильної плитки для незрячих, встановлення поручнів в санвузлах. Крім того, висота бордюрів і порогів не повинна перевищувати 2,5 см, щоб людина на візку могла піднятися або спуститися самостійно.

Також голова Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Лепетюк запропонував представникам судової системи приймати людей з інвалідністю не тільки в прийомні дні.

«Незрячій людині потрібна допомога супроводжуючого, нечуючому – сурдоперекладач. Іноді, коли в суді прийомні дні, люди не можуть скористатися їхніми послугами. Тому можна було б організувати прийом поза графіком. Це поліпшило б доступність. Також потрібні спеціальні приміщення для ознайомлення зі справою. Сліпому потрібно читати вголос, і це багатьом заважає», – зазначив Олег Лепетюк.

Всі представники судів отримали інформаційну літературу. Крім того, Світлана Горбунова-Рубан запропонувала їм взяти участь у навчанні сурдоперекладу, який організовано для співробітників правоохоронних органів, рятувальників, управлінь праці та соцзахисту.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*