А що для чорнобильців? Скільки коштів передбачено у бюджеті-2023 для постраждалих від вибуху на ЧАЕС

А що для чорнобильців? Скільки коштів передбачено у бюджеті-2023 для постраждалих від вибуху на ЧАЕС. бюджет, постраждалий, соціальний захист, фінансування, чорнобилець

А що для чорнобильців? Скільки коштів передбачено у бюджеті-2023 для постраждалих від вибуху на ЧАЕС. бюджет, постраждалий, соціальний захист, фінансування, чорнобилець

Якщо звернути увагу на бюджет України різних років, можна побачити невтішну тенденцію: суми, передбачені на соціальний захист постраждалих від вибуху на Чорнобильській АЕС щороку зменшуються. Та цьогоріч, бюджет України формувався з уваги на те, що це все таки бюджет воюючої країни. Перш за все – кошти направлені на забезпечення національної безпеки та оборони. До слова, йдеться про суму 1 трлн 141,1 млрд гривень. Щодо пенсійного забезпечення та соціального захисту, на цю статтю бюджету розраховано 873,9 млрд гривень. Але як щодо чорнобильців? До слова, людей, що постраждали внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС в Україні понад 1,5 мільйона, з них більше 300 тисяч – неповнолітні.

До народного депутата України Ірини Констанкевич звернувся голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Ростислав Кухтей. У зверненні він просить надати йому інформацію про фінансування у 2023 році медичного забезпечення, санаторно-курортного лікування та відшкодування коштів за самостійно проплачені дорого вартісні операції громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Чоловік занепокоєний, що у 2023 році чорнобильців позбавлено соціальних гарантій.

Іриною Констанкевич було направлено депутатський запит Міністру соціальної політики України Оксані Жолнович з проханням відповісти на звернення від очільника ГО «Союз інвалідів Чорнобиля Волині».

У відповіді Міністра зазначено – у 2023 році передбачається фінансування оновлених бюджетних програм соціальної спрямованості, основні з яких:

  • Соціальний захист дітей та сім’ї
  • Підтримка малозабезпечених сімей
  • Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини
  • Соціальний захист осіб з інвалідністю.

У Мінсоцполітики кажуть – фактичний бюджетний запит в рази більший від можливостей фінансування. Відтак, на соціальний захист та соціальне забезпечення громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у проекті Державного бюджету України на 2023 рік передбачено видатки в обсязі 2 291,0 млн грн. При цьому, потреба у видатках відповідно до бюджетного запиту становить 6 540,6 млн гривень. Пояснюють – в умовах воєнного часу фінансові ресурси держави є обмеженими.

Волинь#infa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*