Віковий ценз особливих дітей, які потребують санаторно-курортного лікування, зазнав змін.
Наближається до завершення реалізації Міська програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2022 роки. Головна її мета зводиться до забезпечення послугами з оздоровлення та відпочинку дітей Рівненської міської територіальної громади, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Віковий ценз дітей змінено, але перелік цих категорій дітей визначений статтею 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». У зв’язку із передачею функції оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, від Управління сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради до створеного 01.12.2022 Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради, 25 травня 2022 року рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради були внесені зміни до Міської програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2022 роки, якими Департамент було визнано відповідальним виконавцем цієї програми.
Оскільки термін дії вищезазначеної програми завершується, 18 жовтня 2022 року на засіданні виконавчого комітету Рівненської міської ради була затверджена Програма відпочинку та оздоровлення дітей Рівненської міської територіальної громади на 2023-2026 роки (рішення виконавчого комітету Рівненської міської ради від 18.10.2022 №137). Одним із напрямів нової програми є оздоровлення та відпочинок дітей зазначеної категорії в оздоровчих та відпочинкових закладах («Соколята», «Артек – Прикарпаття», «Артек» та «Молода гвардія»).
Департамент здійснює підбір дітей, які перебувають на обліку для забезпечення послугами з оздоровлення та відпочинку, для направлення на оздоровлення та відпочинок у вказані заклади відповідно до наказів Департаменту соціальної політики Рівненської обласної державної (військової) адміністрації. Заяви про взяття на облік для забезпечення послугами з оздоровлення та відпочинку подаються до департаменту щороку. До заяви додаються копії свідоцтва про народження дітей, ІD-карток (для осіб старших 14 років), документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання на території Рівненської міської територіальної громади та документа, що підтверджує пільговий статус дитини.
Враховуючи високий рівень інвалідності серед дітей, що є одним з найбільш несприятливих явищ у комплексі характеристик стану здоров’я та соціального благополуччя населення, з 2021 року в межах реалізації програми за рахунок коштів бюджету Рівненської міської територіальної громади здійснюється санаторно-курортне оздоровлення дітей з інвалідністю віком від 7 до 18 років з особливими фізичними та психічними потребами. Йдеться про дітей, які не можуть перебувати в закладах оздоровлення та відпочинку самостійно та потребують супроводу одного з батьків. Надання зазначених послуг здійснюється шляхом відшкодування спеціально пристосованим санаторно-курортним закладам вартості послуг із санаторно-курортного лікування на підставі укладених тристоронніх договорів.
Так протягом 2021 року було надано послуг із санаторно-курортного оздоровлення 35 дітям з інвалідністю в супроводі одного з батьків.
Не зважаючи на тяжкий час, зумовлений воєнним станом в Україні, починаючи з червня поточного року департаментом організовано надання послуг із санаторно-курортного оздоровлення 66 дітям з інвалідністю в супроводі одного з батьків на загальну суму понад мільйон 561 тисяча гривень.
Зважаючи на важливість та актуальність процесу санаторно-курортного оздоровлення дітей з інвалідністю, які потребують супроводу одного з батьків, новою програмою передбачено і подальше надання цих послуг. Щоправда, внесено певні зміни:
- розширено віковий ценз дітей зазначеної категорії, які мають право на отримання послуг із оздоровлення. А саме з 4 до 18 років (програмою на 2018-2022 роки передбачалося санаторно-курортне оздоровлення дітей з інвалідністю віком від 7 до 18 років);
- встановлено граничний розмір відшкодування санаторно-курортним закладам за надані послуги з оздоровлення (сума укладеного договору):
– для дітей з інвалідністю, які потребують супроводу одного з батьків, яким встановлена інвалідність підгрупи А, – десять прожиткових мінімумів загального показника, що діє станом на 1 січня відповідного року;
– для дітей з інвалідністю, які потребують супроводу одного з батьків, – вісім прожиткових мінімумів загального показника, що діє станом на 1 січня відповідного року.
У разі, якщо вартість послуг з санаторно-курортного оздоровлення в обраному одним із батьків дитини з інвалідністю закладі перевищує граничний розмір відшкодування, батьки здійснюють доплату за надані послуги за рахунок власних коштів.
Для забезпечення вищезазначеними послугами в наступному році одному із батьків дитини з інвалідністю, яка потребує супроводу, необхідно подати до департаменту (м. Рівне, вул. Соборна, 12, каб. 8) заяву про взяття на облік дитини для забезпечення послугами з оздоровлення зі згодою на обробку персональних даних; копію свідоцтва про народження дитини та документ, підтверджуючий реєстрацію місця проживання на території Рівненської міської територіальної громади; копію ID-картки (для дитини віком старше 14 років) з підтвердженням реєстрації місця проживання на території Рівненської міської територіальної громади; копії корінця медичного висновку та пенсійного посвідчення; копію паспорта (ID – картки) та картки фізичної особи – платника податків одного з батьків або законного представника дитини; медичну довідку закладу охорони здоров’я форми 070/о із зазначенням, що дитина потребує супроводу.
Для отримання більш детальної інформації з питань оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, рекомендуємо звернутися до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради за телефонами: (067) 1100523 (кол-центр), (067) 1170694 (сектор із питань оздоровлення).
Дмитро Дякевич, завідувач сектора з питань оздоровлення управління соціальних гарантій та розвитку соціальної сфери Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради
Наталія Ягущина