Безбарʼєрність має стати обовʼязковою складовою відбудови регіонів України

Безбарʼєрність має стати обовʼязковою складовою відбудови регіонів України. міністерство відновлення, безбарʼєрність, доступність, засідання, інвалідність

Безбарʼєрність має стати обовʼязковою складовою відбудови регіонів України. міністерство відновлення, безбарʼєрність, доступність, засідання, інвалідність

У Міністерстві відновлення пройшло четверте засідання «Команди підтримки громад» (Community Support Team) під головуванням заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександри Азархіної та під егідою радниці – уповноваженої Президента України з питань безбарʼєрності Тетяни Ломакіної. Головне завдання цієї робочої групи — обʼєднати зусилля представників ініціатив, програм та проєктів, залучених до відновлення на місцевому розвитку для синхронізації заходів відновлення та пріоритизації першочергових потреб громад.

«Міністерство відновлення відіграє ключову роль в питаннях безбарʼєрності та доступності. Сьогодні держава зосереджує зусилля на вдосконаленні нормативної бази, гармонізуючи європейські стандарти у питаннях безбарʼєрності. Ми прагнемо, аби реалізація принципів безбарʼєрності була обовʼязковою, наскрізною складовою процесу як фізичної відбудови регіонів, так і в питаннях надання сервісів та послуг на місцях», — відзначила Олександра Азархіна.

У свою чергу радниця — уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності Тетяна Ломакіна розповіла про роботу з територіальними громадами в питаннях впровадження безбарʼєрності.

Безбарʼєрність має стати обовʼязковою складовою відбудови регіонів України. міністерство відновлення, безбарʼєрність, доступність, засідання, інвалідність

«Безбарʼєрне суспільство – це мрія, до якої ми маємо прагнути попри війну та супутні перешкоди. Адже безбарʼєрність стосується кожного з нас у питаннях вільного доступу до роботи, освіти, спілкування та пересування в просторі. На локальному рівні ми прагнемо того, аби українські громади працювали над програмами і планами заходів у контексті запровадження безбарʼєрності, виконували та вимірювали результати та досягнення», — заявила Тетяна Ломакіна.

Нагадаємо, що до участі у засіданнях робочої групи запрошуються проєкти, ініціативи та програми партнерів з розвитку, які працюють над відновленням та розвитком спроможності територіальних громад. З відповідними пропозиціями можна звертатися до Секретаріату робочої групи на електронну адресу:

Своїм досвідом впровадження безбарʼєрності на місцевому рівні поділився міський голова Славутицької міської територіальної громади Юрій Фомічев.

Безбарʼєрність має стати обовʼязковою складовою відбудови регіонів України. міністерство відновлення, безбарʼєрність, доступність, засідання, інвалідність

«Безбарʼєрність для Славутича — це, перш за все, комфорт. Коли ми це починали рух до безбарʼєрності у 2020-му році за ініціативи першої леді Олени Зеленської — ніхто з нас не усвідомлював, наскільки широким та практичним є це питання. Однак, вже зовсім скоро у мешканців Славутича зʼявився запит на безбарʼєрність, якої потребують усі. Славутич став своєрідною лабораторією безбарʼєрності, де ми вперше реалізували та продовжуємо працювати над низкою проєктів та ініціатив у контексті доступності. Сьогодні ж кожен проєкт, який ми реалізуємо у місті — проходить крізь призму безбарʼєрності та аналізується нашою командою щодо врахування інтересів усіх груп людей», — вважає міський голова Славутича Юрій Фомічев.

Експертка з розвитку послуг охорони здоровʼя ініціативи «Інклюзивне відновлення за лідерства громад» (CLIR) Олена Нестерець розповіла про підхід CLIR у впровадженні практик безбарʼєрності на місцях.

«Ініціатива CLIR спрямована на комплексну експертну підтримку територіальних громад, невідʼємним аспектом якої є впровадження в громадах безбар’єрного середовища. При цьому лідерами змін виступають саме громади, адже на місцях найкраще розуміють потреби своїх мешканців, зокрема осіб з інвалідністю та інших вразливих груп населення. Наша спільна робота в питаннях безбар’єрності зосереджена за двома основними напрямками. Перший – допомога в розробці візії, цілей та завдань з безбар’єрності, які будуть інтегровані в Стратегії розвитку кожної територіальної громади. Другий — пошук шляхів для усунення бар’єрів, що потребують негайного вирішення, за окремими сферами життєдіяльності громади. Разом з представниками громад ми напрацьовуємо рішення, як ці бар’єри прибрати та які можливості можна забезпечити місцевим мешканцям», — додала Олена Нестерець.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*