Це неприпустимо: омбудсмен відреагував на випадок в Ужгороді, де дитину з інвалідністю не пустили в розважальний центр

Це неприпустимо: омбудсмен відреагував на випадок в Ужгороді, де дитину з інвалідністю не пустили в розважальний центр. дмитро лубінець, омбудсмен, ужгород, дитячий розважальний центр, інвалідність

Це неприпустимо: омбудсмен відреагував на випадок в Ужгороді, де дитину з інвалідністю не пустили в розважальний центр. дмитро лубінець, омбудсмен, ужгород, дитячий розважальний центр, інвалідністьФото: Тетяна Мачабелі/ facebook

Офіс омбудсмена скерував до розважального закладу направлено запит, в якому наголосили на неприпустимості проявів дискримінації стосовно дітей з інвалідністю

Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець на своєму телеграм-каналі, передає “Еспресо.Захід“.

“Мережею Facebook шириться повідомлення, в якому зафіксовано випадок порушення прав дитини з інвалідністю в дитячому розважальному центрі в Ужгороді на Закарпатті. Зокрема, її права на відпочинок і дозвілля.

Як йдеться в повідомленні, адміністратори розважального центру відмовили дитині, яка пересувається на кріслі колісному, у відвідуванні закладу, – повідомляє Дмитро Лубінець. – Для з’ясування обставин та отримання пояснень, до розважального закладу направлено запит, в якому наголошено на неприпустимості будь-яких проявів дискримінації стосовно дітей з інвалідністю та представників інших маломобільних груп населення, а також на дотриманні принципу доступності у сфері послуг, відпочинку та дозвілля, доцільності створення безбар’єрного ігрового простору”.

Крім того, запити скерували до Ужгородської міськради, Закарпатської ОВА щодо невідкладної перевірки зазначеної у повідомленні інформації та вжиття належних заходів реагування, у разі наявності правових підстав.

Омбудсмен наголосив, що Україна, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини та Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю, визначила їх частиною національного законодавства та взяла на себе зобов’язання дотримуватись їхніх положень, виконувати встановлені ними вимоги.

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю держави-учасниці вживають належних заходів для того, аби діти з інвалідністю мали рівний з іншими дітьми доступ до участі в іграх, проведенні дозвілля, відпочинку та у спортивних заходах, зокрема, в межах шкільної системи.

  • В Ужгороді дівчинку з ДЦП, яка пересувається на колісному візочку, не впустили в розважальний центр, куди її вперше запросив на день народження однокласник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*