Через відсутність державного фінансування запоріжці із вадами зору втрачають робочі місця

Через відсутність державного фінансування запоріжці із вадами зору втрачають робочі місця. запоріжжя, утос, вади зору, фінансування, інвалідність

Через відсутність державного фінансування запоріжці із вадами зору втрачають робочі місця. запоріжжя, утос, вади зору, фінансування, інвалідністьСуспільне Запоріжжя

На сьогодні всі працівники УТОС, які фінансувалися коштом державного бюджету, не мають заробітної плати — з 2021 року держава припинила фінансувати інституціональну роботу організації, повідомляє Суспільне.

Про це повідомила керівниця обласного осередку Українського товариства сліпих Наталя Авасян.

8 квітня відбулися виборчі збори та звітна конференція організації. Загалом, в обласній організації товариства сліпих нині 1200 людей.

Через відсутність державного фінансування запоріжці із вадами зору втрачають робочі місця. запоріжжя, утос, вади зору, фінансування, інвалідністьСуспільне Запоріжжя

Наталя Авасян розповідає, що особливо гостро цього року постала проблема з працевлаштуванням інвалідів першої групи. А також збереження будівлі, яку орендує УТОС, та державне фінансування діяльності цієї організації.

“Ми звертаємося в наше центральне управління, щоб нашу ось будівлю передали в оперативне управління запорізької обласної організації, тому що за рішенням Центрального управління цю всю будівлю передали Дніпру, керівництву Дніпропетровського підприємства, а в такому обласному центрі ми не маємо свого приміщення, ми все це беремо в оренду”, — каже Наталя Авасян.

Через відсутність державного фінансування запоріжці із вадами зору втрачають робочі місця. запоріжжя, утос, вади зору, фінансування, інвалідністьСуспільне Запоріжжя / Наталя Авасян

Загалом в області діють три спеціалізованих підприємства: в Запоріжжі, Мелітополі та Бердянську, на базі яких реалізуються програми державної підтримки підприємств для створення робочих місць.

Як розповідає мешканка Бердянська Валентина Фролова, через відсутнє фінансування, їхнє підприємство наразі скоротилося до 7 людей, хоча ще декілька років тому там було 45 осіб, переважно люди з інвалідністю 1-ї та 2-ої групи.

Через відсутність державного фінансування запоріжці із вадами зору втрачають робочі місця. запоріжжя, утос, вади зору, фінансування, інвалідністьСуспільне Запоріжжя / Валентина Фролова

“Зараз це вже важко назвати підприємством, у нас одна кравчиня — інвалід 3-ої групи та два чергових — інваліда 2-ої групи. Ми б хотіли, аби його якось реорганізували в соціальний центр, бо найтяжче людям з інвалідністю першої групи, їх ніхто не бере на роботу, а УТОС саме був створений, аби забезпечувати цих людей роботою. Мене саму скоротили, я була завідувачкою клубу, а зараз отримую 600 грн як керівник гуртка”, — розповіла Валентина Фролова.

Що відомо

  • У межах реалізації міської програми соціального захисту населення одноразову адресну цільову допомогу отримують люди з інвалідністю І та ІІ групи по зору, які зареєстровані у Запоріжжі. Упродовж цього місяця 900 запоріжців з вадами зору мають отримати 1000 грн соціальної допомоги з міського бюджету.

Ольга Яковлева, Маргарита Галіч

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*