Чернишов анонсував до кінця року нові будівельні норми щодо інклюзивності будівель

Чернишов анонсував до кінця року нові будівельні норми щодо інклюзивності будівель. дбн, олексій чернишов, безбар'єрність, засідання, інвалідність

Чернишов анонсував до кінця року нові будівельні норми щодо інклюзивності будівель. дбн, олексій чернишов, безбар'єрність, засідання, інвалідність

Нові державні будівельні норми (ДБН) «Інклюзивність будівель і споруд» будуть затверджені до кінця 2021 року.

Про це міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив на засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів влади, участь у якому бере дружина Президента Олена Зеленська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мінрегіон працює над оновленням державних будівельних норм. Зокрема, вже розроблено та направлено на погодження проєкт другої редакції змін до ДБН «Інклюзивність будівель та споруд». Цей документ є основоположним для вимог до будівництва всіх типів об’єктів без винятку. Затвердити зміни планується до кінця 2021 року, тож фактично вже із наступного року ми відкриємо нову сторінку у побудові нового безбар’єрного громадського простору», – сказав Чернишов.

За його словами, паралельно з цим ведеться робота над змінами до ДБН стосовно будівництва та реконструкції закладів освіти, дошкільної освіти та у сфері благоустрою територій. «В цьому контексті не можу не згадати про Національну стратегію безбар’єрності та план заходів до неї, – додав він.

Чернишов нагадав про те, що Мінрегіон у рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» взяв на себе низку зобов’язань розвитку в Україні інклюзивного та гендерно чутливого публічного простору, який є дружнім до сімей з дітьми та маломобільних груп населення. Відомство приділяє особливу увагу створенню громадського простору без перешкод та бар’єрів, простору, доступного для кожного. «Тут ми, на жаль, можемо констатувати, що на сьогодні переважна більшість громадських будівель в Україні не пристосована для маломобільних груп населення. Для того, аби розпочати впровадження змін, було вирішено провести відповідний моніторинг. З цією метою Мінрегіоном було розроблено та постановою уряду затверджено порядок проведення моніторингу та оцінку ступені безбар’єрності об’єктів фізичного оточення та послуг для осіб з інвалідністю», – нагадав Чернишов.

За його словами, було визначено 10 типів об’єктів, які у 2021 році підпадали під такий моніторинг. Велася перевірка закладів охорони здоров’я, освітніх установ, центрів надання адміністративних послуг. Отже, моніторинг показав, що у близько 35 тисяч громадах безбар’єрними є лише 20 відсотків будівель, а частково безбар’єрними – близько 40%. «Це наша реальність, яку потрібно виправляти», – сказав урядовець.

За його словами, на основі проведення моніторингу будуть формуватися рейтинги обласних державних адміністрацій за ступенем безбар’єрності. Такі заходи проходитимуть регулярно.

Як повідомлялося, Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*