П’ять найдоступніших музеїв України розташовані у Києві

П’ять найдоступніших музеїв України розташовані у Києві. київ, музей, проєкт inclusive travels in ukraine: доступність музеїв україни, інвалідність, інклюзивність

П’ять найдоступніших музеїв України розташовані у Києві. київ, музей, проєкт inclusive travels in ukraine: доступність музеїв україни, інвалідність, інклюзивністьВ Україні провели моніторинг майже 400 музеїв. Фото організаторів проєкту «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України»

В Україні 5 музеїв, що мають найкращі умови для прийому людей з інвалідністю і маломобільних відвідувачів, розташовані у Києві, повідомляє «Вечірній Київ».

Детальну інформацію про умови доступності близько 400 музеїв України зібрав проєкт «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Аналіз отриманих даних дозволив експертам визначити 5 найдоступніших музеїв України.

  • Національний музей Голодомору-геноциду (Київ).
  • НКММК «Мистецький арсенал» (Київ).
  • Національний музей історії України у Другій світовій війні (Київ).
  • Музей «Становлення української нації» (Київ).
  • Музей історії Києва (Київ).

Усі ці музеї, щонайменше, мають безбар’єрну прилеглу територію і вхід, доступні внутрішні простори, адаптовані експозиції та інклюзивні вбиральні.

«Метою проєкту є проінформувати про українські музеї, що вже сьогодні готові до прийому різних категорій відвідувачів, які вже працюють в цьому напрямку, а які поки що залишаються недостатньо доступними», — пояснили в організатори проєкту. Незабаром вони планують запустити тематичний сайт на якому можна буде знайти усю необхідну інформацію для того, щоб мандрівки Україною були зручними для людей з інвалідністю.

Проєкт реалізує команда однодумців, що об’єднала IT-спеціалістів, експертів у галузі туризму, фахівців з універсального дизайну та громадських активістів з досвідом реалізації інклюзивних проєктів.

Музейний фонд України нараховує понад 2500 музеїв, заповідників та інших закладів музейного типу різних форм власності й підпорядкування: державних, комунальних, відомчих, приватних. Усі ці заклади є мають значний вплив на туристичну привабливість регіонів, а подекуди прямо формують туристичні потоки. Але рівень інклюзивності цих закладів культури залишається здебільшого дуже низьким, що значною мірою визначає і низький рівень безбар’єрності внутрішнього туризму в Україні в цілому.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*