Чи дбають на Тернопільщині про людей з інвалідністю?

Чи дбають на Тернопільщині про людей з інвалідністю?. тернопільщина, допомога, засідання, суспільство, інвалідність, computer, person, clothing, laptop, classroom, office building, human face, woman, whiteboard, table. A group of people sitting at a table

Чи дбають на Тернопільщині про людей з інвалідністю?. тернопільщина, допомога, засідання, суспільство, інвалідність3-го грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Головна мета його – привернути увагу до проблем таких людей, захисту їхніх прав та гідності, щоб нагадати всім про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. Темі захисту прав таких людей, створенню на Тернопільщині інклюзивного середовища для людей з інвалідністю тощо було присвячене чергове засідання Тернопільського прес-клубу.

За словами представниці департаменту соціального захисту населення ОДА Оксани Смолій, на Тернопільщині зареєстровано понад 35 тисяч людей з інвалідністю, серед яких майже 5 тисяч дітей. В області діє кілька програм, спрямованих на допомогу таким людям. Приміром, програма «Турбота», «Ветеран», обласна програма підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил, та членів їх сімей, загиблих під час проведення антитерористичної операції, операції об’єднаних сил тощо. Протягом цього року надана грошова допомога людям з інвалідністю на суму 250 тисяч гривень – її отримали 630 осіб.

«30 мільйонів гривень передбачено на технічні засоби реабілітації людей з інвалідністю, – зазначила посадовець. – Це кошти, які спрямовуються на придбання візків, протезів, корсетів тощо. Проблем із забезпеченням такими засобами немає».

Допомогу людям з інвалідністю надають і територіальні центри надання соціальних послуг, які створені і в районних центрах, і в громадах.

«Наші двері завжди відкриті для таких людей, стараємося їм допомагати у вирішенні різних питань, у тому числі і з технічними засобами реабілітації, – стверджує начальник відділу обслуговування ветеранів та інвалідів Тернопільської міської ради Надія Бабій. – Зазначу, що проблем з отриманням інвалідних візків наразі немає, як й інших засобів».

Гості прес-клубу, «візочники» Олександр Башта та Сергій Цитріков кажуть, що останніми роками значно покращилися умови для пересування людей на візках – і в Тернополі, і в інших населених пунктах встановлюються пандуси до адміністративних будівель, магазинів чи аптек, хоча проблеми ще є. Особливо це стосується транспорту. «Без сторонньої допомоги у наш транспорт просто не ввійде людина на візку», – каже Сергій Цитріков.

«Є ряд й інших проблем, вирішити які можливо тільки на державному рівні, – каже депутат обласної ради Олександр Башта. – Приміром, опікун людини з інвалідністю отримує аж…29 гривень на місяць! Очевидно, що такі «розцінки» могли придумати люди, які абсолютно не знають проблеми».

І, найголовніше, – створення робочих місць для людей із інвалідністю. «Це питання потребує першочергового вирішення, адже розміру пенсії, соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві, і як наслідок, не дає змоги почувати себе повноцінним членом суспільства, – каже Олександр Башта. – Більше того, працевлаштування людей з інвалідністю в усьому цивілізованому світі є одним з найдієвіших способів соціалізації таких людей. На жаль, у нас цьому ще не приділяється належна увага. Для нас не потрібно якихось особливих преференцій. Нам потрібне елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути потрібним суспільству».

Тернопільський прес-клуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*