Учені створили штучну нирку, яка може допомогти людям із нирковою недостатністю: який вигляд вона має? (ВІДЕО)

Учені створили штучну нирку, яка може допомогти людям із нирковою недостатністю: який вигляд вона має? (ВІДЕО). kidney project, вчений, діаліз, нирка, ниркова недостатність

Учені створили штучну нирку, яка може допомогти людям із нирковою недостатністю: який вигляд вона має?. kidney project, вчений, діаліз, нирка, ниркова недостатність

Американські вчені створили штучну нирку, яка працює краще, ніж діаліз, і може повністю змінити життя людей із нирковою недостатністю.

Про це пише пресслужба Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Як працює штучна нирка?

Над проєктом штучної нирки Kidney Project працювали вчені з різних американських університетів. Вони також співпрацювали з Міністерством охорони здоров’я й Американським товариством нефрологів.

Учені створили штучну нирку, яка може допомогти людям із нирковою недостатністю: який вигляд вона має?. kidney project, вчений, діаліз, нирка, ниркова недостатність

Штучна нирка, розміром зі смартфон, складається з гемофільтрів, який очищає кров від токсинів, і біореактора, який здатний відтворювати інші функції справжньої нирки в людини.

Головне завдання такої нирки, за словами професора з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Шуво Роя, – надати людині з нирковою недостатністю повну мобільність і кращі результати, ніж діаліз.

Завдяки штучній нирці людина зможе не приймати імунодепресанти, препарати для розрідження крові, як це вимагають інші імпланти. Також вона не потребує додаткового джерела крові, адже працюватиме завдяки кров’яному тиску.

Модель штучної нирки вже витримала перші доклінічні випробування, але вчені надалі ще зосередяться на ретельніших доклінічних випробуваннях, щоб згодом дозволити робити й клінічні випробування.

Лілія Галка

bit.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*